Festival ve Varech není jen o filmu. V lázeňském městě se sjeli advokáti, lobbisté i politici | info.cz

Články odjinud

Festival ve Varech není jen o filmu. V lázeňském městě se sjeli advokáti, lobbisté i politici

Na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů nezamíříly pouze hvězdy stříbrného plátna či filmoví fanoušci. V lázeňském městě se to hemží také vlivnými osobnostmi českého veřejného života - advokáty, lobbisty nebo politiky. 

Fotografové v Karlových Varech zachytili celou řadu vlivných postav. Z politiků dorazila na filmový festival například pražská primátorka Adriana Krnáčová, bývalá starostka Prahy 10 Radmila Kleslová, šéf hnutí ANO Andrej Babiš, místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, šéf ODA Pavel Dohnal či Jana Bobošíková. 

Na kolonádě bylo také možné spatřit policejního prezidenta Tomáše Tuhého, vlivného advokáta a přítele premiéra Sobotky Radka Pokorného či Milana Růžičku, šéfa agentury Bison & Rose. Prestižní filmový festival si nenechal ujít rovněž šéf ČEZu Daniel Beneš nebo bývalý generální šéf Českých drah Petr Žaluda.

Karolína Kurková mluví o známých na festivalu autor: Blesk TV

Tým vedený Jiřím Bartoškou organizuje festival počtyřiadvacáté. Loni i předloni skončil s bilancí 135 000 diváků. Zavítalo na něj 1066 producentů, prodejců i nákupčích filmů, distributorů, dramaturgů filmových přehlídek a dalších filmových profesionálů, z nich 473 ze zahraničí. Letošní dvaapadesátý ročník uvede na pěti stech projekcích do 8. července kolem 170 snímků.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud