Festival ve Varech není jen o filmu. V lázeňském městě se sjeli advokáti, lobbisté i politici | info.cz

Články odjinud

Festival ve Varech není jen o filmu. V lázeňském městě se sjeli advokáti, lobbisté i politici

Na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů nezamíříly pouze hvězdy stříbrného plátna či filmoví fanoušci. V lázeňském městě se to hemží také vlivnými osobnostmi českého veřejného života - advokáty, lobbisty nebo politiky. 

Fotografové v Karlových Varech zachytili celou řadu vlivných postav. Z politiků dorazila na filmový festival například pražská primátorka Adriana Krnáčová, bývalá starostka Prahy 10 Radmila Kleslová, šéf hnutí ANO Andrej Babiš, místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, šéf ODA Pavel Dohnal či Jana Bobošíková. 

Na kolonádě bylo také možné spatřit policejního prezidenta Tomáše Tuhého, vlivného advokáta a přítele premiéra Sobotky Radka Pokorného či Milana Růžičku, šéfa agentury Bison & Rose. Prestižní filmový festival si nenechal ujít rovněž šéf ČEZu Daniel Beneš nebo bývalý generální šéf Českých drah Petr Žaluda.

Karolína Kurková mluví o známých na festivalu autor: Blesk TV

Tým vedený Jiřím Bartoškou organizuje festival počtyřiadvacáté. Loni i předloni skončil s bilancí 135 000 diváků. Zavítalo na něj 1066 producentů, prodejců i nákupčích filmů, distributorů, dramaturgů filmových přehlídek a dalších filmových profesionálů, z nich 473 ze zahraničí. Letošní dvaapadesátý ročník uvede na pěti stech projekcích do 8. července kolem 170 snímků.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud