Články odjinud

Fotbalový míč, který dostal Trump od Putina, měl čip. Kdo ho tam dal?

Fotbalový míč, který dostal Trump od Putina, měl čip. Kdo ho tam dal?

Když americký prezident Donald Trump dostal na summitu v Helsinkách od svého ruského protějšku Vladimira Putina fotbalový míč s emblémem mistrovství světa, mnozí v žertu, ale i vážně prohlašovali, že v něm může být odposlouchávací zařízení. A nebyli daleko od pravdy, neboť výrobce, kterou je společnost Adidas, do míče zabudovala čip pro bezdrátovou komunikaci. Nejde ovšem o žádnou špionážní techniku, nýbrž podle Adidasu o rozšíření uživatelského zážitku.

Míč pro fotbalové mistrovství, které Rusko pořádalo, je vybaven čipem NFC. Ten slouží k bezdrátové komunikaci na velmi krátké vzdálenosti. NFC technologie je například běžnou výbavou současných telefonů a díky němu je možné mobil využívat jako alternativu k platební kartě.

V případě míče se při kontaktu se zařízením, které je schopné spojení navázat, což jsou například mobily či tablety, majitelům zobrazí dodatečné informace o výrobku a dalších produktech Adidasu souvisejících s fotbalem a také přístup k různým soutěžím. Adidas rovněž uvedl, že obsah bude aktualizovat a rozšiřovat. Čip neposkytuje žádné statistiky o tom, jak se míč sportovně využívá.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud