Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: 5 nejděsivějších míst světa. Přízraky, šílený lékař a koncentrované zlo

GALERIE: 5 nejděsivějších míst světa. Přízraky, šílený lékař a koncentrované zlo

Míst, která mají tísnivou atmosféru, jsou po světě stovky. Někteří se domnívají, že jsou v pozadí paranormální aktivity. Jiní lidé tvrdí, že zlé skutky spáchané na nějakém místě tam po sobě mohou zanechat svou stopu. Kde pocítí i ti nejotrlejší návaly úzkosti?

Isla de las Munecas

Na jihu Mexico City leží místo, které každoročně navštěvují jen skutečně otrlí turisté – Isla de las Munecas neboli Ostrov panenek. Na malém kousku pevniny obklopeném vodní plochou tu ze stromů visí stovky starých panenek, některé z nich už značně nahlodané zubem času. Ostrůvek kdysi patřil muži jménem Julian Santana Barrera, který v přilehlém vodním kanálu nalezl tělo mrtvé dívenky. Aby zahnal zlé duchy, začal Mexičan sbírat panenky a jejich součásti a rozvěsil je po stromech a keřích celého ostrůvku. Když Barrera v roce 2001 zemřel, panenky zůstaly a dodnes působí na návštěvníky nesmírně tísnivým dojmem.

Tower of London

Někdejší sídlo anglických králů je přízraky doslova prošpikované, což ostatně není až tak s podivem, pokud se zamyslíme nad tím, jak krutá byla historie ostrovního království. V hradu nad Temží tak lze podle legend narazit třeba na popravené manželky chlípného krále Jindřicha VIII. Annu Boleynovou a Kitty Howardovou. Společnost jim dělá arcibiskup z Canterbury Thomas Becket nebo princové, co měli tu smůlu, že byli ve zdejších zdech za svého života uvězněni – Edward V. a Richard ze Shrewsbury. Pokud si tedy na duchy potrpíte, vězte, že v Toweru budete skutečně v královské společnosti.

Hrad Edinburgh

Když se mohou rojit přízraky v Anglii, tak musí být i ve Skotsku. Hrad Edinburgh, který se tyčí nad stejnojmenným hlavním městem země, se může pochlubit bezhlavým bubeníkem, strašidelným psem a také přízračným dudákem. Tajuplná zákoutí středověké pevnosti se svými nadpřirozenými obyvateli se stala předmětem zkoumání vědců, kteří neváhali na deset dní do akce nasadit digitální kamery, přístroje pro noční vidění, termovizi a 240 dobrovolníků. Výsledek? Polovina lidí tvrdila, že viděli strašidelné jevy, pocítili náhlé změny teploty nebo měli pocit, že se cosi neviditelného dotýká jejich oblečení.

Tuol Sleng

V roce 1975 se stala někdejší škola po přestavbě jedním z nejpříšernějších vězení světa, kde z dvaceti tisíc vězňů přežilo svůj pobyt pouhých sedm lidí. Dnes slouží Tuol Sleng jako muzeum genocidy a připomíná hrůzovládu Rudých Khmérů v Kambodže. Lidé, kteří dnes v budově muzea pracují, někdy tvrdí, že mají pocit, jako by tam nebyli sami, ale spolu s dušemi umučených. Možná ale jen cítí zlo, které za pouhých pět let na tomto jediném místě brutálně usmrtilo tisíce lidí, a které dodnes prostupuje zdi bývalé školy, kde si kdysi hrály bezstarostné děti.

Poveglia

Malý ostrov, který se nachází pouhých pár kilometrů od výstavných Benátek, díky své výhodné poloze sloužil v 17. století jako karanténní bod, kde musely všechny lodě na čas zakotvit, než mohly pokračovat do své cílové destinace. Když na dvou plavidlech propukla morová epidemie, byli námořníci a další nemocní na ostrově internováni. Ve 20. letech 20. století na ostrůvku vznikla psychiatrická léčebna. Tamní doktor prý zacházel s pacienty s extrémní krutostí a prováděl na nich nezákonné testy včetně lobotomie. Nakonec spáchal sebevraždu skokem z místní zvonice poté, co tvrdil, že jej pronásledují duchové zemřelých.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744