GALERIE: Bílé peklo, dětská práce. Zaměstnanci těchto vápencových dolů se často nedožijí ani 30 let | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Bílé peklo, dětská práce. Zaměstnanci těchto vápencových dolů se často nedožijí ani 30 let

GALERIE: Bílé peklo, dětská práce. Zaměstnanci těchto vápencových dolů se často nedožijí ani 30 let

Vypadá to jako bílý sníh, ve skutečnosti je to ale všudypřítomný vápanecový prah. Tohle je egyptský lom Menya vzdálený jen několik kilometrů od Káhiry. Od rána do soumraku tu pracují i desetileté děti, jejich rodiny nutně potřebují jejich výdělek, který nepřesahuje 300 korun na den. 

Děti pracují s těžkou technikou, přes oblaka prachu často nejsou téměř vidět. Dětská je práce je v Egyptě nezákonná, tady se na to ale nehraje. Celkem tu dře na 20 tisíc lidí, dětí je víc než polovina.

Práce v lomu je přitom silně nebezpečná. Většina z dětských pracovníků zemře předčasně. Někteří na zranění, další na otravu azbestem, jiným prach smrtelně otráví dýchací cest ještě před oslavou jejich třicátých narozenin. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.