GALERIE: Před 37 lety si Charles bral Dianu. Podívejte se na snímky ze zákulisí svatby století | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Před 37 lety si Charles bral Dianu. Podívejte se na snímky ze zákulisí svatby století

GALERIE: Před 37 lety si Charles bral Dianu. Podívejte se na snímky ze zákulisí svatby století

Jejich manželský slib sledovalo u televizních obrazovek čtvrt miliardy lidí na celém světě. Ani to jim ale nepřineslo životní štěstí... Přesně před 37 lety si v londýnské katedrále svatého Pavla slíbili věrnost Diana Spencerová a princ Charles. Svatbě přihlíželo 21 panovníků a 20 hlav států a v okolních ulicích se tísnilo 600 tisíc lidí. Dianina vlečka byla dlouhá osm metrů a aby se mohla pohybovat, muselo ji přidržovat několik družiček. Obřad trval celkem dvě a půl hodiny a novomanželé obdrželi celkem šest tisíc svatebních darů. Jak vypadalo zákulisí této ostře sledované události, si můžete připomenout v naší fotogalerii.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.