GALERIE: Před 80 lety shořela vzducholoď Hindenburg. Plameny ji zlikvidovaly za půl minuty | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Před 80 lety shořela vzducholoď Hindenburg. Plameny ji zlikvidovaly za půl minuty

GALERIE: Před 80 lety shořela vzducholoď Hindenburg. Plameny ji zlikvidovaly za půl minuty

3. května roku 1937 se vzducholoď Hindenburg vydala na dlouhou cestu z frankfurtského letiště do New Yorku. O tři dny později, těsně před svým cílem, ale vzplála. Na její palubě zahynulo 35 lidí. O příčinách této katastrofy se stále diskutuje. Firma Zeppelin za tragedií viděla sabotáž, Hindenburg se totiž stala jakýmsi symbolem Třetí říše. Pravděpodobnější scénář ale zní, že požár zažehla jiskra, kterou způsobila statická elektřina.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.