GALERIE: Takhle dřou "otroci síry". 22 unikátních fotografií práce ve žlutém pekle | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Takhle dřou "otroci síry". 22 unikátních fotografií práce ve žlutém pekle

GALERIE: Takhle dřou "otroci síry".  22 unikátních fotografií práce ve žlutém pekle

Podívejte se na unikátní snímky fotografa Troyce Hoffmana, který během své cesty do Asie navštívil sirné doly Kawah Ijen v Indonésii. Zachytil nepředstavitelnou dřinu místních horníků přezdívaných otroci síry, kteří se den po dni vrhají do nitra kráteru, kde železnými tyčemi dolují právě vzniklou síru. Tu pak naloží do bambusových košů, které mnohdy váží až 80 kilogramů, a vydávají se na dlouhou nebezpečnou cestu do údolí. Muži pracují v nebezpečném prostředí zamořeném dráždivým plynem často bez ochranných pomůcek.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.