Gott čtyřicátého třetího slavíka nedostane. Pořadatel se rozhodl anketu zrušit | info.cz

Články odjinud

Gott čtyřicátého třetího slavíka nedostane. Pořadatel se rozhodl anketu zrušit

Hudební anketa Český slavík se letos neuskuteční. Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica rozhodnutí pro Blesk.cz zdůvodnil tím, že si kvůli vážným zdravotním problémům potřebuje dát pauzu. V dalších letech by se ale anketa mohla zase znovu rozjet. 

Pořadatelé po vyhlášení minulého ročníku čelili kvůli odebrání hlasů kontroverzní skupině Ortel ostré kritice a volání po změně pravidel. Těšínský se tehdy nechal slyšet, že plánuje soutěž zmodernizovat.

„Problémy posledního ročníku ukázaly, že velmi otevřený systém hlasování se v době rychlého rozvoje sociálních sítí ukázal jako snadno zneužitelný,” uvedl Těšínský nyní pro deník Právo.

Podle dosavadních pravidel je možné hlasovat prakticky pro každého. Představte si, že třeba nějaký politik něco zazpívá a jeho příznivci se na sociální síti dohodnou, že mu pošlou hlasy do ankety. On se dostane někam na přední příčky a tím se náležitě zviditelní. S tím by měl nejspíš problém organizátor hudební ankety nebo soutěže kdekoli na světě,“ dodal. 

Místo reformy ale přišlo radikální rozhodnutí – anketa se letos konat nebude. Těšínský překvapivý krok pro Blesk.cz odůvodnil vážnými zdravotními problémy. „Mnoho času si sebrala rekonvalescence, a tak si pro letošek bereme oddychový čas,“ objasnil.

Podle deníku Blesk se změn dožadoval také hlavní sponzor celé soutěže – společnost Mattoni. Ve hře je prý prodej celé pořádající agentury Music Bohemica. 

Definitivní konec ankety to však dle Těšínského není. „Plánujeme se vrátit s moderní soutěží, která bude brát v potaz sílu sociálních sítí,“ uvedl pro Blesk.cz.

Hudební anketa Český slavík, jejíž vítězové byli poprvé vyhlášeni 14. prosince 1996, navázala po tříleté pauze na někdejšího Zlatého slavíka. K anketě, kterou v roce 1961 vymyslel redaktor Mladého světa a pozdější cimrmanolog Ladislav Smoljak, přitom neodkazoval Český slavík jen názvem, ale i výsledky. Vítězem kategorie zpěváků se totiž stal hegemon Zlatého slavíka Karel Gott. Kategorii zpěvaček pak už při premiéře ankety ovládla Lucie Bílá.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud