Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Harry Potter je skutečný. Žije v Rusku a pracuje ve fastfoodu

Harry Potter je skutečný. Žije v Rusku a pracuje ve fastfoodu

Harry Potter, George Clooney, kapitán Jack Sparrow, Leonardo DiCaprio nebo doktor House. Jestli si myslíte, že tyto osobnosti a filmové postavy je možné potkat jenom v Hollywoodu, pletete se. Sociální sítě zaplavují fotografie, které dokazují opak. 

Například Nikolaj Posleda nikdy nenavštěvoval bradavickou školu čar a kouzel, nebydlel v přístěnku pod schody a nikdy se nepokusil vzbouřit se proti zlu. Přesto si ho lidé s Harry Potterem pletou, je totiž výrazně podobný Danielu Radcliffovi, který mladého čaroděje ztvárnil.

Кисы заи

Fotka zveřejněná uživatelem Коленька (@anupliy),Pro 3, 2016 v 11:10 PST

Nikolaj žije v ruském městě Krasnojarsk. Podle serveru The Moscow Times si tamní obyvatelé jeho podobnosti s Radcliffem všimli až v roce 2011, tedy až  po zveřejnění druhé části filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Snad nejvíce se zájem lidí projevuje na jeho instagramovém účtu. Pod svými příspěvky nachází velké množství komentářů, které odkazují právě ke světu čar a kouzel.

🙁

Fotka zveřejněná uživatelem Коленька (@anupliy),Pro 10, 2016 v 8:43 PST

Posleda se v jednom rozhovoru svěřil, že většinou ho lidé míjejí a šuškají si cosi o Harry Potterovi, občas se mu stane, že se s ním chtějí vyfotit. Párkrát se mu přihodilo, že na něj začali mluvit anglicky.

Podobnost s Radcliffem se mu však vyplatila. Stal se tváří místního řetězce s rychlým občerstvením. 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1