HBO prozradila novinky o nástupci Hry o trůny. Slibuje sestup do nejtemnější hodiny | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

HBO prozradila novinky o nástupci Hry o trůny. Slibuje sestup do nejtemnější hodiny

Populární seriál Hra o trůny by se mohl dočkat nástupce, který by mu dějově předcházel. Ohlásila to nově společnost HBO jako jeden z pěti možných spin-offů série, o kterých se před časem bez bližších podrobností spekulovalo. Novinku vytvořil autor původní knihy George RR Martin spolu s britskou scenáristkou Jane Goldmanovou.

Stanice HBO si objednala pilotní epizodu, která se odehrává tisíce let před dějem Hry o trůny. „Jde o sestup světa ze zlatého věku hrdinů do jeho nejtemnější hodiny,“ uvedla v prohlášení stanice.

Její ředitelé však podotkli, že jakýkoli spin-off se nebude vysílat dříve, než skončí původní série. Ta má dospět do finále příští rok.

Předchozí informace naznačovaly, že by HBO mohlo do novinky investovat více než 50 milionů dolarů (více než 1 miliardu korun). Hra o trůny je nejoblíbenějším seriálem z produkce televize. Sklidila i několik úspěchů na předávání cen Emmy. Pravidelně ji na celém světě sledují desítky milionů diváků.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.