Helena Houdová promluvila o výchově svých dětí: Tohle naštve hodně maminek! | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Helena Houdová promluvila o výchově svých dětí: Tohle naštve hodně maminek!

Helena Houdová promluvila o výchově svých dětí: Tohle naštve hodně maminek!

Modelka Helena Houdová (38) svoje tři děti Daveeda (7), Dariena (9) a malou Deiu (5) vychovává poněkud odlišně od zakořeněného způsobu. A to jí mají mnozí kritici za zlé. V čem ji děti musí poslouchat a v čem mají naopak volnost? A jak to má krásná blondýnka s muži?

Dobrovolně se rozhodla, že se i s dětmi vydá na neobvyklou cestu životem. Děti přestaly chodit do školy a začaly se vzdělávat formou worldschoolingu (učení pomocí cestování – pozn. redakce). I když by se to mohlo někomu zdát jako ideál a pohodička, ve skutečnosti je to poměrně náročné.

Helena Houdová má za sebou rozvod s manželem Omarem Amanatem a také pořádnou práci sama se sebou. Nyní se ale snaží vychovávat děti podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. „Zpočátku jsem jim chtěla dát neomezený prostor, aby vyrostly v to, kým opravdu jsou, ale pak mi došlo, že si svou maminku a tatínka vybraly, takže ten prostor přece nějaké mantinely potřebuje. Dnes tedy máme domluvené hranice, které fungují pro mě i pro ně,“ řekla modelka v rozhovoru pro časopis Téma.

„Například spát chodí, kdy chtějí, aby se naučily poslouchat své tělo. Ale o jídle jim zatím víceméně rozhoduji já,“ vysvětlila Houdová s tím, že takový cukr děti znají. Jednak ho dostávají u tatínka a druhak jim ho občas dopřeje i ona sama.

Má však pocit, že si děti moc neváží speciální výuky, kterou díky své matce mohou absolvovat. „Neváží si toho ani trochu. Zatím jim to vůbec nedochází a já s tím mám občas problém. Tohle ještě v sobě vyřešené nemám, ale co. Třeba je ještě na rok pošlu do školy a vážit si toho začnou,“ říká.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.