Historickým městem roku 2017 jsou jihočeské Slavonice. Titulem se pyšní už 24 měst | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Historickým městem roku 2017 jsou jihočeské Slavonice. Titulem se pyšní už 24 měst

Historickým městem roku 2017 jsou jihočeské Slavonice. Titulem se pyšní už 24 měst

Vizitka soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ) s právem používat titul Historické město roku:

Vznik: zřizovací listina byla podepsána na základě usnesení vlády 2. listopadu 1994, a to zástupci subjektů garantujících cenu - ministrem kultury, ministrem hospodářství (později převzal garanci ministr pro místní rozvoj, MMR) a předsedou Svazu historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHSČMS).

Cena: sestává z uměleckého díla z českého křišťálu symbolizujícího historická sídla (je majetkem SHSČMS a na volnou plochu jsou připisováni vítězové, kteří získávají repliku), pamětního grafického listu a finanční částky milion korun.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.