Hitler žil deset let v domě Žida, tvrdí historik. Byl prý jako neviňátko | info.cz

Články odjinud

Hitler žil deset let v domě Žida, tvrdí historik. Byl prý jako neviňátko

Nacistický vůdce Adolf Hitler žil před tím, než rozpoutal druhou světovou válku a pronásledování Židů, v domě, který patřil židovskému majiteli. Podle německého historika se k němu Hitler choval vlídně a zdvořile. V domě bydlel přes deset let.

Adolf Hitler stojí za nacistickou politikou systematického vyvražďování Židů za druhé světové války, avšak k obchodníkovi židovského původu, v jehož domě několik let bydlel, se choval slušně. Alespoň to tvrdí německý historik Paul Hoser, který zveřejnil výsledky svého výzkumu v německém magazínu Der Spiegel.

Hitler bydlel v domě, který se nachází v ulici Thierschstrasse 41 v mnichovské čtvrti Lehel, v období od roku 1920 do roku 1929. Výjimku tvořilo devět měsíců, které si Hitler odseděl ve věznici v Landsbergu kvůli nepovedenému nacistickému puči v Bavorsku.

Majitelem domu se v roce 1921 stal Hugo Erlanger, který však o majetek přišel v důsledku hospodářské krize v Německu. Erlanger byl za druhé světová války kvůli svému židovskému původu pronásledován, ale dokázal přežit. Dům se mu vrátil v roce 1949.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud