Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hodnotíte negativně restauraci na internetu? Ženě kvůli tomu hrozí vězení

Hodnotíte negativně restauraci na internetu? Ženě kvůli tomu hrozí vězení

Dáváte restauracím špatné hodnocení? Tak si dejte pozor, aby vám nehrozily soudní žalobou. Sarah Gardnerová večeřela v High Rock v anglickém Kentu. Obsluha na ní byla nepříjemná, když si rezervovala místo a jídlo ohodnotila jako průměrné. Podnik na základě této zkušenosti ohodnotila pouze jednou hvězdičkou na stránkách TripAdvosiru. Krátce poté ale obdržela dopis od právníka restaurace, který ji chce hnát k soudu, protože prý v restauraci ani nebyla.

Čtyřiačtyřicetiletá zdravotní sestra trvá na tom, že restauraci navštívila. Jídlo ohodnotila 22. března, manažer restaurace ale tvrdí, že v zařízení v onen den nebyla. Gardnerová se hájí tím, že ohodnotila obecnou zkušenost s tímto podnikem, nikoli konkrétní den, píše Daily Mail

Jako důkaz má žena nejen fotky své rodiny před restaurací, ale také výpis z bankovního účtu. Právníci hodnocení Gardnerové označili jako urážku na cti, které restauraci prý poškodilo. Podnik od ní bude žádat peníze za údajně ušlý zisk.

Zdravotní sestře je celá situace nepříjemná a chápe to jako výhružku. Zároveň dodává, že pokud věc dojde k soudu, nebude si moci dovolit právníka, aby se mohla bránit.

Žena právnické firmě napsala, že si za svým hodnocením stojí. Právníci jí odpověděli, že její „upřímný názor“ bude muset dokázat a doporučili jí, aby si našla právníka.

Gardnerová nechápe, proč restaurace nereagovala tak, jak by se obyčejně očekávalo. „Místo toho se uchýlili k krajní možnosti a to k výhružkám soudní žaloby,“ řekla.

Manažer restaurace ovšem uvedl, že negativní hodnocení vždy přijali jako konstruktivní kritiku. To, co Gardnerová umístila na internetu, je podle něj obyčejná lež. Zveřejnila prý tři hodnocení, která později stáhla a to přestože tuto restauraci nikdy nenavštívila.