Holčička chtěla na internetu prodat sama sebe. Nabízela se za 45 tisíc dolarů | info.cz

Články odjinud

Holčička chtěla na internetu prodat sama sebe. Nabízela se za 45 tisíc dolarů

Na internetu se dá v dnešní době koupit vše. Nový sporák nebo parfém, ale třeba také něčí panenství. Korunu všemu nasadila osmiletá holčička, která se rozhodla prodat sama sebe. 

Inzerát se objevil v aplikaci, přes kterou mohou lidé nabízet věci, které už nepotřebují. V nabídce byla cena a fotografie holčičky. Ta žije se svými sourozenci a rodiči, kteří před dvěma lety přišli do Německa z Libanonu. Policie začala okamžitě situaci vyšetřovat, dívka se prý přiznala, že inzerát nahrála do aplikace sama přes volně přístupné zařízení s internetem v bytě. Dítě zůstává u rodiny, policie ale dál vyšetřuje, zda skutečně za vším stála sama a nešlo o vtip nebo záměr rodičů.

Své měsíční dítě chtěl totiž přes web eBay koncem loňského roku prodat muž v německém Duisburgu. V inzerátu nabízel miminko za 5 tisíc eur s textem „40denní dítě jménem Maria… na prodej“. Služba inzerát po půl hodině stáhla a muže vyšetřovala policie. Údajně to byl pouze vtip, mužova žena s dětmi se ale přestěhovaly do azylového zařízení pro matky. Otec nyní může své děti vídat pouze s dohledem soudu.

Lidé jsou "na prodej" i v Číně. 19letá dívka Cao Mengyuan se tam rozhodla nabídnout samu sebe, aby měla na léčbu pro svoji nemocnou matku. Prodávala se v přepočtu za 50 tisíc dolarů. Tvrdila, že je odhodlaná pro svého kupce udělat cokoli, a stát se tak v podstatě otrokem. Příběh měl ale šťastný konec. Našel se dárce, který slíbil, že zaplatí všechny výdaje za léčbu, aniž by si dívku koupil.

Dobrý úmysl byl původně i za nabídkou 18leté Rumunky Aleexandry Khefrenové, která se rozhodla prodat svoje panenství. Prostřednictvím sexuální seznamky nabízela svoji nevinnost za milion eur. V televizi pak tvrdila, že vše podstupuje kvůli svým rodičům, kterým hrozí vystěhování z domu. Když se její matka a otec o inzerátu dozvěděli, vyšlo najevo, že vůbec nejsou v tak tragické sociální situaci a že dívka si důvod vymyslela. Rodiče po sérii hádek prohlásili, že dívku vydědí. Podle posledních informací Aleexandra, která se jinak živí předváděním spodního prádla, dostala od neznámého podnikatele nabídku na dva miliony eur za noc. Rozhodne se prý nejpozději v únoru.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud