Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Holčička chtěla na internetu prodat sama sebe. Nabízela se za 45 tisíc dolarů

Holčička chtěla na internetu prodat sama sebe. Nabízela se za 45 tisíc dolarů

Na internetu se dá v dnešní době koupit vše. Nový sporák nebo parfém, ale třeba také něčí panenství. Korunu všemu nasadila osmiletá holčička, která se rozhodla prodat sama sebe. 

Inzerát se objevil v aplikaci, přes kterou mohou lidé nabízet věci, které už nepotřebují. V nabídce byla cena a fotografie holčičky. Ta žije se svými sourozenci a rodiči, kteří před dvěma lety přišli do Německa z Libanonu. Policie začala okamžitě situaci vyšetřovat, dívka se prý přiznala, že inzerát nahrála do aplikace sama přes volně přístupné zařízení s internetem v bytě. Dítě zůstává u rodiny, policie ale dál vyšetřuje, zda skutečně za vším stála sama a nešlo o vtip nebo záměr rodičů.

Své měsíční dítě chtěl totiž přes web eBay koncem loňského roku prodat muž v německém Duisburgu. V inzerátu nabízel miminko za 5 tisíc eur s textem „40denní dítě jménem Maria… na prodej“. Služba inzerát po půl hodině stáhla a muže vyšetřovala policie. Údajně to byl pouze vtip, mužova žena s dětmi se ale přestěhovaly do azylového zařízení pro matky. Otec nyní může své děti vídat pouze s dohledem soudu.

Lidé jsou "na prodej" i v Číně. 19letá dívka Cao Mengyuan se tam rozhodla nabídnout samu sebe, aby měla na léčbu pro svoji nemocnou matku. Prodávala se v přepočtu za 50 tisíc dolarů. Tvrdila, že je odhodlaná pro svého kupce udělat cokoli, a stát se tak v podstatě otrokem. Příběh měl ale šťastný konec. Našel se dárce, který slíbil, že zaplatí všechny výdaje za léčbu, aniž by si dívku koupil.

Dobrý úmysl byl původně i za nabídkou 18leté Rumunky Aleexandry Khefrenové, která se rozhodla prodat svoje panenství. Prostřednictvím sexuální seznamky nabízela svoji nevinnost za milion eur. V televizi pak tvrdila, že vše podstupuje kvůli svým rodičům, kterým hrozí vystěhování z domu. Když se její matka a otec o inzerátu dozvěděli, vyšlo najevo, že vůbec nejsou v tak tragické sociální situaci a že dívka si důvod vymyslela. Rodiče po sérii hádek prohlásili, že dívku vydědí. Podle posledních informací Aleexandra, která se jinak živí předváděním spodního prádla, dostala od neznámého podnikatele nabídku na dva miliony eur za noc. Rozhodne se prý nejpozději v únoru.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1