Holec: Doba temna? Jde to i bez michelinských hvězd, českou gastronomii táhnou k výšinám bistra | info.cz

Články odjinud

Holec: Doba temna? Jde to i bez michelinských hvězd, českou gastronomii táhnou k výšinám bistra

Pro českou vysokou gastronomii to není už podruhé za sebou nejlepší zpráva. Průvodce Michelin ve středu rozdal svá ocenění a na Prahu zbyly už druhý rok jen dvě restaurace ozdobené slavnou hvězdou. Navíc oběma, La Degustation Bohême Bourgeoise a Fieldu, i dál zůstává jediná hvězda. Ta podle Michelinu znamená „velice dobrou restauraci ve své kategorii“, až dvě hvězdy označují „výtečnou kuchyni, která stojí za návštěvu“.

Takže jestli zrovna ani kolem jedné „michelinské“ restaurace nepůjdete, zajděte si místo toho klidně na chlebíček do bufetu, máte-li ho při cestě. Ano, „LaDeGu“ i Field jsou určitě výborné restaurace, naše vysoká gastronomie ale poslední dobou evidentně stagnuje. Až do loňska měla Praha tři jednohvězdičkové restaurace, vloni ale Michelin sebral hvězdu Alcronu a zatím ji nevrátil. Přitom právě vloni někteří čekali, že aspoň jedna pražská restaurace přidá druhou hvězdu a posune tak i Česko mezi větší světové gurmány.

Nebo přesněji jen Prahu, protože Michelin u nás mimo hlavní město stále nechodí a celé Česko proto vychází v průvodci nazvaném Main Cities od Europe. Případné michelinské hvězdy tak možná zůstala ušetřená průhonická Paloma Andreje Babiše, jež sídlí nějaké dva kilometry od hranice Prahy. Ta je v podstatě gastronomickým dvojčetem Palomy na francouzské Riviéře, jíž taky vlastní Babiš a která měla dvě hvězdy, než v posledním francouzském vydání průvodce o jednu přišla. Ega předních šéfkuchařů se sice často stěží vejdou do celé restaurace, v případě průhonické Palomy se jich ale většina výjimečně shodne, že jde v Česku o extraligu s jediným hráčem, co si hvězdu určitě zaslouží. Ostatně jedl jsem tam a jejich slova rád podepíšu.  

Michelin samozřejmě uděloval i své nižší ocenění Bib Gourmand, tedy samolepku za dobré jídlo za dobrou cenu. Praha letos o dva Biby přišla, ne však proto, že by je Michelin někomu sebral. Vinohradský Bistrot 104 i Maso a Kobliha vloni prostě zavřely a s nimi z průvodce zmizel i jejich Bib, aniž by je zastoupily nové podniky. V Praze tak zůstávají jen čtyři majitelé Biba – Eska, Divinis, Na Kopci a Sansho.

Jenže tím české gastronomické čelem vzad nekončí. Michelin oceňuje některé restaurace jen tím, že je zahrne do svého průvodce, i těch ale letos o dvě ubylo; přibyly sice dva nové podniky Levitate a Benjamin a taky trojská Salabka, pět jich ale z průvodce současně vypadlo. Ani michelinská sprcha ale neznamená, že se Česko vrací do doby temna Jiřího Babici a jeho houbovky bez hub. Zatímco totiž naše gastronomie ztrácí michelinské hvězdy a Biby, přibývají v celém Česku kvalitní bistra.

A právě loňský rok lze označit za velký rok la bistronomie, nějaké dobré nové bistro otevřelo snad každý týden. Fotbalovou terminologií to znamená, že zatímco stagnuje „liga mistrů“, protože to nejspíš nějakou dobu stačilo, dotahují se na ni zespodu hráči z „poháru UEFA“. A právě oni možná pomůžou naší haute cuisine znovu nahoru. Mnohá nová bistra totiž nabízejí lepší gastronomickou hodnotu než restaurace aspirující na „Michelina“. Ty se proto teď budou muset víc snažit i bez michelinských hvězd.         

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud