Horor na Bali. Turisté si v ráji nevědomky pochutnávají na psím mase, zvířata prožívají peklo | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Horor na Bali. Turisté si v ráji nevědomky pochutnávají na psím mase, zvířata prožívají peklo

Horor na Bali. Turisté si v ráji nevědomky pochutnávají na psím mase, zvířata prožívají peklo

Hodiny a dny jsou svázaní v bambusových klecích bez vody a jídla s vědomím, že čekají na smrt. Psy, kteří poslední okamžiky svého života stráví v naprosto otřesných podmínkách, pak podvodníci na Bali prodají nic netušícím turistům jako kuřecí satay. Svědectví a fotografie šokují.

Celosvětová organizace na ochranu zvířat Animals Australia, zveřejnila naprosto šokující zjištění. Turisté, kteří si přijeli vychutnat všechny krásy populárního indonéského ostrova Bali, místo kuřecího masa nevědomky pozřeli maso psí.

„Když jsme začali s průzkumem situace, neměli jsme tušení, že se psí maso dostává i do turistických oblastí,“ svěřil se jeden z aktivistů Animals Australia.

„Jen jeden dolar… je to kuřecí satay… ne psí,“ ujišťoval turisty jeden z prodavačů, který měl na své motorce krabici s nápisem RW. Právě toto označení mají stánky, kde se psí maso prodává, to ale většina turistů netuší a jídlo neznámého původu si koupí.

Podle serveru Daily Mail prodavač členům Animals Australia posléze přiznal, že maso je opravdu psí. Na boxu, který měl připevněný na motorce, byl kromě nápisu RW i vše vypovídající obrázek německého ovčáka.

Psi, kteří jsou určení na maso, navíc projdou doslova peklem. Jejich zabití totiž bývá velmi brutální. Po několika hodinách nebo dnech, kdy jsou svázaní a trpí hladem a žízní, jsou ubiti a oběšeni. Prodejci jsou ale schopní prodat i maso, které pochází z otrávených psů a to by mohlo pro jeho konzumenty představovat zdravotní riziko. 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.