Články odjinud

Horší než záchodové prkénko. Vědci našli nejšpinavější místo ve vaší kuchyni

Horší než záchodové prkénko. Vědci našli nejšpinavější místo ve vaší kuchyni

Podle nové zprávy expertů je oproti očekávání většiny z nás nejkontaminovanější místností v domácnosti kuchyně. A nejhůře je na tom houbička na nádobí. Koliformní bakterie, které indikují fekální kontaminaci, totiž výzkumníci našli na 75 procentech z nich. 

Bakterie se ale nevyhýbají ani jiným předmětům. Odborníci z NSF (Organizace pro veřejné zdraví a bezpečnost) zapojili 22 rodin, aby v pravidelných intervalech testovaly 30 předmětů, od kuchyňské linky, přes mobilní telefon až po domácí zvíře, o kterých si myslí, že jsou semeništěm nejrůznějších bakterií.

Mezi lidmi, kteří se experimentu zúčastnili, převládala představa, že bakteriím se nejvíce daří v koupelně. Pravda je ale někde jinde, nejvíce se nebezpečným koliformním bakteriím daří v kuchyni. Kolonie salmonely a E.coli našli výzkumníci přibližně na 75 procentech houbiček, testem hygieny neprošlo ani 45 procent dřezů, 32 procent pracovních desek a 18 procent prkének na krájení.

Pokud si ale myslíte, že se vás tento problém netýká, protože pravidelně otíráte kuchyňskou linku dezinfekčními ubrousky a houbičku namáčíte v octu, jste na omylu. Bakterie totiž i dezinfikovaný povrch znovu téměř okamžitě obsadí. Výzkumníci zaznamenali jejich drastický růst už po 12 hodinách.

Většina koliformních bakterií, tedy takových, které se nacházejí v trávicím traktu lidí nebo zvířat, nepředstavuje pro člověka výrazné riziko. Konkrétně ale salmonela a bakterie E.coli mohou vyvolat i závažná onemocnění, která v extrémních případech mohou vést až ke smrti.

Profesor mikrobiologie Chuck Gerba, který se na Arizonské univerzitě věnuje právě přenosu bakterií, pro server BBC potvrdil, že právě houbičky bývají tím nejšpinavějším předmětem v domácnosti. A to i ve srovnání se záchodovým prkénkem, tam se totiž nachází přibližně 50 bakterií na 6,5 cm², na houbičce jich ale nalezneme na 10 milionů.

Gerba také tvrdí, že bakterie zpravidla nepocházejí z lidského traktu, ale ze syrového masa, které ve dřezu myjeme a na kterém se koliformní bakterie nacházejí. Odstřikující voda pak kontaminuje dřez a všechny ostatní předměty, na které dopadne. Radí proto, aby lidé maso před tepelnou úpravou raději neoplachovali.

 

 

Články odjinud