Hra o trůny: Diváci by se mohli dočkat finální série v polovině příštího roku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hra o trůny: Diváci by se mohli dočkat finální série v polovině příštího roku

Hra o trůny: Diváci by se mohli dočkat finální série v polovině příštího roku

Programový prezident televize HBO, která má na kontě jeden z největších seriálových trháků posledních let, potvrdil, že diváci se poslední série Hry o trůny dočkají už v první polovině příštího roku. Přesně datum ale novinářům nesdělil.

Prezident úspěšné televize Casey Bloys odmítl přesněji určit, kdy bude šest finálních epizod k vidění. Podle serveru Mashable už mají všechny hlavní postavy po natáčení, což naznačuje, že dlouho očekávané finále je na spadnutí.

Předchozí série obvykle začínaly koncem března nebo začátkem dubna. Výjimkou byla jen sedmá, tedy zatím poslední série, kterou HBO uvedlo až v polovině července. Předlohou celého seriálu, který HBO vysílá už od roku 2011, je sága George R. R. Martina.

Seriál si získal opravdu velkou fanouškovskou základnu, kteří si čekání na další díly zkracují vymýšlením ať už více nebo méně věrohodných teorií. Někteří spekulují o cestování v čase, jiní předpokládají, že cestu k Železnému trůnu některé z postav zhatí prostá láska.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.