Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrdinové z jeskyně: Za záchranou chlapců stojí tisíce lidí, někteří riskovali životy

Hrdinové z jeskyně: Za záchranou chlapců stojí tisíce lidí, někteří riskovali životy

Záchranu 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra z thajské jeskyně sledoval doslova celý svět. Součástí týmu, který se vydal do útrob hory a proplouval kalnou vodou, nebyli jen členové thajského námořnictva, ale také řada dobrovolníků.

První hlas, který chlapci po dlouhých dnech v jeskyni slyšeli, pařil britskému potápěči Johnu Volanthenovi, který spolu s dvěma dalšími krajany přicestoval do Thajska tři dny poté, co fotbalový tým zmizel. Nepostradatelným se stal i australský lékař Richard Harris, který má s potápěním letité zkušenosti. Právě on sledoval zdravotní stav chlapců a měl za úkol rozhodnout, zda budou schopní náročnou záchrannou akcí projít. Spolu s ním se o skupinu staral i thajský lékař Pak Loharnshoon, video, kde chlapcům ošetřuje drobné rány, doslova obletělo svět.

Do jeskyně se potopil i dánský potápěč Claus Rasmussen. V Thajsku žije už několik let a spolu s Belgičanem Benem Reymenantsem, který se akce také zúčastnil a nejspíš byl součástí skupiny, která chlapce objevila, vede kurzy potápění.

Podobně se zapojil i Fin Mikko Paasi, který si na malém thajském ostrově Koh Tao, založil centrum specializované na technické potápění. Jeho doménou jsou především ponory do jeskyní nebo například vraků lodí. Spolu s ním centrum provozuje Ivan Karadzic, ten se do záchrany chlapců zapojil také. Serveru BBC se pak svěřil, jaké pocity během akce prožíval. „V žádném případě není normální, aby jedenáctileté děti provozovaly jeskynní potápění. Potápějí se v prostředí, které je považováno za jedno z nejnebezpečnějších. V nulové viditelnosti.“ Když poprvé zahlédl jedno z uvězněných dětí, zmocnil se ho strach. „Byl jsem strašně vyděšený, ale když jsem viděl, že žije, dýchá a zdá se být v pořádku, ulevilo se mi.“

Nepostradatelnou se stala také speciální jednotka thajského námořnictva v čele s admirálem Arpakornou Yuukongkaewem. Byli to členové námořnictva, kteří zůstali v jeskyni až do doby, než se i poslední chlapec dostal bezpečně ven. „Jsem šťastný a věřím, že stejně šťastní jsou i všichni ostatní Thajci. Od prvního dne, kdy nás povolali k záchranné akci, jsme se museli vyrovnat s několika neúspěchy. Hladina vody totiž postupně stoupala,“ řekl serveru BBC admirál Yuukongkaew. „Mysleli jsme, že to nezvládneme. Stále jsme ale doufali, že mohou být na živu a věděli jsme, že musíme jít dál. Naděje byla to jediné, s čím jsme mohli pracovat. Nakonec se ale ten malý kousek naděje stal skutečností.“

Na záchraně se podílel i člen tamního námořnictva Saman Gunan. Ten ale za dosud neznámých okolností zemřel. Pomáhal v rozmisťováním lahví s kyslíkem po jeskyni, na zpáteční cestě ale ztratil vědomí a i přes opakované pokusy o oživení zemřel.

1080p 720p 360p
Záchranáři se starají o 12 chlapců a jejich trenéra, které hluboko v jeskynním uvěznila voda

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1