Články odjinud

Hrůzně popálený chlapeček prosí o nový obličej: Dejte mi ho k Vánocům a už nikdy nebudu brečet

Musí to být hrozný život. Uzbecký pětiletý chlapec Bachtěr Sindrov byl jako miminko ošklivě popálený při požáru domu. Nejen že ho zranění velmi bolý, ale ostatní děti z něj mají strach. A tak má jasné přání k Vánocům: prosí o nový obličej.

„Byl velmi malý, když byly jeho tvář, hlava, krk a ramena popáleny. V podstatě se mu obličej v ohni roztavil zaživa,“ prohlásila rodinná přítelkyně Olga Rjabevová. Pro chlapce, který nyní žije v Kazachstánu, získala charitativní organizace odbornou péči lékařů na klinice v Indii.

K tragédii došlo, když byl malý Bachtěr v postýlce. Oheň z krbu se rozšířil a jeho tvář skončila v plamenech. Měl velké štěstí, že devastující poranění vůbec přežil.

Během rekonstrukční chirurgické operace mu byly znovu vytvořeny rty a oční víčka. Letos v červenci mu lékaři implantovali štěpy do krku, aby dítě získalo větší pohyblivost hlavy. Bachtěr je však stále zoufalý, že nemá obličej. Moc by chtěl chodit do školy mezi ostatní děti. Napsal proto dopis, ve kterém si k Vánocům nepřeje nic jiného.

Celý článek si přečtete na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud