Hvězdné války jsou opět na vrcholu. Nový díl má za sebou evropskou premiéru a míří do českých kin | info.cz

Články odjinud

Hvězdné války jsou opět na vrcholu. Nový díl má za sebou evropskou premiéru a míří do českých kin

Ve světě filmu teď asi není žhavější zboží než poslední díl kultovní ságy Star Wars. Film s podtitulem Poslední z Jediů má po světové i evropské premiéře. Na tu kromě hvězd snímku přišli i britští princové.

Film Star Wars: Poslední z Jediů má za sebou premiéru na evropském kontinentu. Na událost v britské metropoli dorazila řada filmových hvězd, které si v pokračování kultovní série zahrály. Fanoušky pozdravili například Daisy Ridleyová, Adam Driver či Mark Hamill. Kromě nich se po červeném koberci prošli i herci v bílých kostýmech takzvaných stormtrooperů.

Světová premiéra se konala v neděli v Los Angeles. Zvědavost a nadšení tam střídaly dojemné chvilky. Režisér hvězdné ságy Rian Johnson věnoval noc již zesnulé herečce Carrie Fisherové, v roli princezny Leily. „Bude tu s námi, jakmile se objeví na plátně. Je zvláštní, nemít jí tu dnes, byla by hvězdou večera. I tak všem přeji příjemnou zábavu, na počest Carrie,“ uvedl Johnson.

Nový díl popisuje nadpřirozenou energii prostupující galaxií a nalézá rovnováhu v magické Síle.

Na plátna se vrací nejen již zmíněná princezna Leila, ale i Luke Skywalker v podání Marka Hamilla, jehož práci označili první recenzenti jako dokonalou. Po boku mu stojí Daisy Ridleyová, jako mladá hrdinka Rey.

Star Wars: Poslední z Jediů autor: Star Wars

V pořadí osmý díl hvězdné série se stopáží 152 minut patří mezi nejdelší ze všech a diváky uspokojí nejen očekávaným dobrodružstvím, boji se světelnými meči a bitvami armád, ale i novými místy a postavami. Do českých kin bude uveden ve čtvrtek 14. prosince.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud