Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hvězdy ovlivňují vaše zdraví, potvrdili vědci. Podívejte se, jaké nemoci vám hrozí podle měsíce narození

Hvězdy ovlivňují vaše zdraví, potvrdili vědci. Podívejte se, jaké nemoci vám hrozí podle měsíce narození

Muži, kteří se narodili v září, se nejčastěji potýkají s onemocněním štítné žlázy, v červnu narozené ženy mají velkou pravděpodobnost, že se u nich projeví migréna. Španělští vědci tvrdí, že měsíc vašeho narození může mít zásadní vliv na to, čím v budoucnu onemocníte. Podívejte se do fotogalerie, které nemoci hrozí vám. 

Změny intenzity ultrafialového záření, vstřebávání vitamínu D a množství virů, které utočí na tělo matky během těhotenství. To vše může podle odborníků ovlivnit vývoj plodu a dítěti dát do vínku, jakou chorobu si do života přinese.

Španělští vědci podle serveru Daily Mail zanalyzovali 27 chronických onemocnění, která přiřazovali k datu narození pacienta. Překvapivě zjistili, že například muži, kteří se narodili v září, mají třikrát větší pravděpodobnost, že budou mít chronické problémy se štítnou žlázou, než ti, kteří se narodili v lednu.

U dítěte, které se narodí v srpnu, existuje téměř dvakrát větší riziko, že se v životě bude potýkat s astmatem, ve srovnáním s tím, které přišlo na svět na začátku roku. Oproti tomu u miminek, která se narodí v září, je do budoucna nejmenší šance, že se u nich projeví nějaká forma chronického onemocnění.

Studie, kterou zaštítila španělská Univerzita Alicante, prověřila na 30 tisíc lidí. Podle profesora J. A. Quesada, který se na výzkumu podílel, může být za souvislostí data narození a chronických chorob hned několik faktorů. A to právě expozice ultrafialovému záření, množství vstřebaného vitaminu D, teplota, množství virů a alergenů v ovzduší, to vše může vývoj plodu a novorozence ovlivnit na celý život.