Improvizovaný inkubátor smrtelně popálil nedonošené miminko. Lékaři použili špatné žárovky | info.cz

Články odjinud

Improvizovaný inkubátor smrtelně popálil nedonošené miminko. Lékaři použili špatné žárovky

V bolívijské nemocnici došlo k tragickému omylu. Na tamním oddělení zemřelo nedonošené miminko na těžké popáleniny. Lékaři ho museli uložit do improvizovaného inkubátoru, do kterého ale instalovali zcela nevyhovující žárovky.

K situaci podle místních médií došlo tak, že se 15leté matce v 32. týdnu těhotenství nečekaně narodilo dítě a bylo třeba ho umístit do inkubátoru. Nemocnice ale v tu chvíli žádný volný neměla, a tak se rozhodla vytvořit improvizovaný. Použila do něj žárovky, které zrovna našli doktoři na skladě.

To se ale rychle ukázalo jako špatný nápad, protože žárovky byly příliš silné – a dítě, stále ještě nedostatečně vyvinuté a slabé, těžce popálily. „Protože miminko nebylo donošené, bylo nám řečeno, že potřebuje umístit do inkubátoru, a žádný volný není. Žádný volný nebyl ani v okolních centrech,“ popisovala teta dítěte Scarlett Pasabarová, jak se ocitlo v neprofesionálním prostředí.

„Viděla jsem jeho malou ručičku, jak byla popálená a jak trpěl. Řekli nám, že ho popálily žárovky,“ dodala se smutkem. Když si doktoři problému všimli, rychle dítě převezli do sousední nemocnice, ale ta je odmítla s tím, že je plná. Zkusili tak jinou, která je už přijala. Než se ovšem místní personál k novorozenci dostal, zemřel.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud