INFOGRAFIKA DNE: Mnichovská dohoda. Měli jsme šanci se ubránit? | info.cz

Články odjinud

INFOGRAFIKA DNE: Měli jsme šanci se v roce 1938 ubránit? Takto vypadala armáda

INFOGRAFIKA DNE: Měli jsme šanci se v roce 1938 ubránit? Takto vypadala armáda
 

Dokázali bychom se bránit? Tuto otázku si osmdesát let od podpisu Mnichovské dohody kladou historici i laici. Není jasné, kolik sil by Německo proti Československu nasadilo, protože si muselo hlídat i jiné hranice. Koncepce československé armády ale počítala s pomocí spojenců, kteří se v osudové chvíli odmítli zapojit. Počty vojáků a výzbroje se mohou podle různých pramenů mírně lišit. Jisté je ale jedno: když českoslovenští vojáci museli opustit pohraničí, nechali za sebou nejen opevnění, ale i zbraně a techniku, která německý Wehrmacht ještě posílila.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud