INFOGRAFIKA DNE: Revoluční raketa Falcon 9 se dočkala finální verze. Co Muskovo dítě dokáže? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

INFOGRAFIKA DNE: Revoluční raketa Falcon 9 se dočkala finální verze. Co Muskovo dítě dokáže?

INFOGRAFIKA DNE: Revoluční raketa Falcon 9 se dočkala finální verze. Co Muskovo dítě dokáže?
 

Americká společnost SpaceX nasazuje do ostrého provozu vylepšenou raketu Falcon 9 s označením Block 5. Má se jednat o finální verzi nosiče, který chce společnost používat i pro lety s posádkou. Na oběžnou dráhu teď ale vynese bangladéšský satelit, přičemž start plánovaný původně na čtvrteční večer byl na poslední chvíli o 24 hodin odložen. Falcon 9 umožní až stonásobné opakované využití, a tedy i levnější lety do vesmíru. Co dalšího je dobré o raketě vědět?

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.