Inteligentní osvětlení pro vaši chytrou domácnost | info.cz

Články odjinud

Inteligentní osvětlení pro vaši chytrou domácnost

Inteligentní osvětlení pro vaši chytrou domácnost
 
Prezentace klienta - 19. listopadu 2018 • 00:00

Milujete dokonale promyšlené systémy, které vám jdou naproti svou nápaditostí a dotažeností? V dnešním článku se zaměříme na výběr inteligentního osvětlení, které lze jednoduše propojit s dalšími chytrými prvky vaší domácnosti.

Ať už se pro začátek rozhodnete zakoupit si pouze jednu stmívatelnou žárovku s možností změny barvy nebo celou sestavu chytrých svítidel, žárovek a LED pásků, čeká vás v každém případě výběr systému jako takového, který v budoucnu ovlivní všechny vaše kroky týkající se osvětlení ve vaší domácnosti. Proto je dobré rozhodnutí na začátku nepodceňovat a nad výběrem výrobce se dobře zamyslet.

Na co myslet ještě před výběrem

Před samotným výběrem žárovek je potřeba, abyste si zodpověděli dvě otázky: Co od světla přesně očekáváte a do jaké místnosti bude světlo instalováno.

Jednotliví výrobci osvětlovacích inteligentních systémů přistupují ke kvalitě produkovaných výrobků velmi odlišně. Osvětlení se od sebe často velmi výrazně liší kvalitou jednotlivých produktů i promyšleností aplikací, případně možností propojit je s aplikacemi třetích stran.

Rozhodující by však mělo být především naše zdraví. Méně kvalitní LED žárovky totiž mohou blikat, což nemusí být viditelné lidskému oku. To však neznamená, že toto blikání nevnímá náš organismus. Dlouhodobé používání nekvalitních žárovek tak může mít velmi negativní dopad na naše zdraví, což se může projevit bolestmi hlavy, očí a dalšími závažnějšími zdravotními problémy.

Dalším úskalím často bývá množství nabízených produktů, které patří do rodiny inteligentního osvětlení. V tomto směru má na trhu značný náskok společnost Philips, v jejímž sortimentu naleznete desítky kompatibilních produktů. Pokud se tedy chystáte svou sestavu chytrých žárovek postupně rozšiřovat, je potřeba vzít v úvahu i tento aspekt.

autor: PHILIPS

Základní sada chytrého osvětlení

Aby vám systém chytrého osvětlení fungoval, budete si muset zakoupit tzv. Bridge neboli můstek, který propojí chytré žárovky s mobilní aplikací staženou ve vašem chytrém zařízení. K můstku lze připojit až 50 samostatných svítidel a obvykle je součástí startovací sady, která obsahuje dvě nebo tři vybrané žárovky.

autor: PHILIPS

Samotné úsporné LED žárovky poskytují buď různé stupně bílého světla, nebo vyzařují barevné světlo a můžete pomocí nich vytvářet skutečně neobvyklé světelné efekty. Startovací sadu pak můžete kdykoliv obohatit o samostatné nástěnné, stropní nebo stolní LED lampy a přenosná svítidla, z nichž některé lze samostatně ovládat i prostřednictvím dálkového ovladače.

autor: PHILIPS

Podle čeho se rozhodnout?

Jak jsme již zmínili výše, kvalita hraje velmi důležitou roli v tom, jaký vliv bude mít osvětlení na vaše zdraví. Investici do kvality však poznáte také na delší životnosti výrobků a nižší spotřebě elektrické energie. V konečném důsledku se vám tedy investované finanční prostředky velmi rychle vrátí.

Před koupí je dobré také prozkoumat aplikaci, prostřednictvím které se zařízení ovládá. Zjistěte si, zda systém inteligentního osvětlení spolupracuje s aplikacemi třetích stran a jaké další možnosti vám nabídne.

Poohlédněte se také po tom, kolik kompatibilních výrobků lze s chytrým zařízením propojit a zda je nastavení a zapojení celého systému dostatečně jednoduché. Složitý a komplikovaný systém, jehož ovládání není dostatečně intuitivní, by se pro vás totiž v budoucnu mohl stát značnou přítěží.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud