Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Italka prožila pohádkovou svatbu. Obřad se ale obešel bez ženicha

Italka prožila pohádkovou svatbu. Obřad se ale obešel bez ženicha

Italka prožila svatbu jako z pohádky, s bílými šaty, třípatrovým dortem, družičkami a 70 hosty. Jediné, co do klasického schématu nezapadalo, byla absence ženicha.

„Jsem přesvědčená, že každý z nás musí nejdříve začít milovat sám sebe. Můžete prožít pohádku i bez prince,“ řekla serveru BBC Laura Mesiová, čtyřicetiletá fitness trenérka.

Obřad sice nemá žádnou právní váhu, Mesiová ale upozornila na rostoucí trend takzvané „sologamie“. Tedy jakéhosi manželství sama se sebou, které má v lidech vzbudit nebo utvrdit pocit soběstačnosti.

Laura začala o svatbě bez muže přemýšlet před dvěma lety, kdy skončil její dvanáctiletý vztah. „Řekla jsem své rodině a přátelům, že kdybych byla ještě ve 40 letech nezadaná, vezmu si sama sebe.“

„Pokud jednoho dne najdu člověka, s nímž budu chtít plánovat budoucnost, budu šťastná, ale mé štěstí na něm nebude závislé,“ dodala. Podle ní se stala první Italkou, která takový obřad uspořádala. Už v květnu tohoto roku si ale „ano“ řekl muž v Neapoli. A v Japonsku od roku 2014 dokonce existuje cestovní kancelář, která se na takzvané sóloobřady specializuje.

Zprávy o lidech, kteří si berou sami sebe, se začaly objevovat už kolem roku 1993. Toto téma se posléze začalo promítat například do knih nebo seriálů jako je Sex ve městě nebo Glee.

Ne všichni ale mají pro takové akce pochopení. Mesiové ale prý nic nemůže zkazit radost, uznává ale, že singl svatby nejsou pro každého. Podle ní k takovému kroku potřebuje člověk dostatek peněz, podpory svého okolí a především špetku šílenství. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744