Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jako ze špatné komedie: Gang kradl golfové vozíky ve velkém, jeho boss chtěl jeden prodat i policistům

Jako ze špatné komedie: Gang kradl golfové vozíky ve velkém, jeho boss chtěl jeden prodat i policistům

Policie na Floridě si na pažbu připsala cenný zářez. Dopadla totiž tamní vyhlášený gang, který se specializoval na krádeže golfových vozíků. Šéf gangu James Logan se polici snažil jeden dokonce prodat. Uvedl to server Daily Beast.

Loganův gang se během svého působení opravdu činil. Během policejního výslechu se Logan přiznal, že společně se svými komplici kradli přibližně třicítku vozíků měsíčně. Vzhledem k tomu, že je obratem prodávali za 600 až 1200 dolarů (12 až 24 tisíc korun), se neměli vůbec špatně.

Tedy až do doby, než na ně narazilo místní policejní oddělení. Logan se totiž snažil prodat jeden z vozíků policistovi v utajení, načež jej obklopilo několik uniformovaných policistů, kteří se ho snažili zatknout.

Logan se ukázal jako člověk, který nemá ve zvyku vzdávat se, ale neměl jak uniknout. Krátce na to si vyslechl obvinění za krádeže dopravních prostředků, držení a prodej kradeného zboží a kladení odporu při zatýkání.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1