Jihokorejská popová hvězda paroduje setkání Kima s Trumpem. Bojuje i proti povinné vojně | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jihokorejská popová hvězda paroduje setkání Kima s Trumpem. Bojuje i proti povinné vojně

Jihokorejská popová hvězda paroduje setkání Kima s Trumpem. Bojuje i proti povinné vojně

Jedna z největších hvězd Jižní Koreje si vzala do parády jednu z největších událostí poslední doby. Ve svém nejnovějším videu paroduje summit, na kterém se setkal severokorejský vůdce Kim Čong-un s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Zpěvák známý pod pseudonymem Seungri patřící k největším hvězdám takzvaného K-popu si v nejnovějším videu utahuje z jednoho z nejsledovanějších setkání poslední doby. Hit „WHERE R U FROM“ samozřejmě nezůstal bez odezvy a od konce minulého týdne nasbíral rychle téměř tři miliony zhlédnutí.

Může tak následovat neznámější skladbu K-popu Gangnam Style, která stejně jako Seungriho píseň překročila hranice výstředního žánru i Jižní Koreje a dokázala se stát globálním hitem. Psy ji vydal v roce 2012 a na svém kontě už má neuvěřitelné tři miliardy zhlédnutí.

Seungri se také rád dotýká společensky diskutovaných témat, což je v apolitickém K-popu poměrně netradiční. V nejnovější skladbě se mimo jiné objeví v uniformě, což podle CNN souvisí s tím, že členové jeho kapely v současnosti vykonávají povinnou vojenskou službu anebo je v nejbližší době čeká.

V Jižní Koreji musí muži mezi 18. a 35. rokem absolvovat minimálně 21 měsíců vojny. Ministerstvo obrany ale přislíbilo, že do roku 2020 zkrátí vojenskou službu o tři měsíce. Nicméně ti, kdo se této povinnosti vzepřou, mohou skočit na několik let ve vězení.

Tento zákon stál nejspíš za koncem kariéry mnoha slavných jmen, a to nejen z oblasti hudby. Své hudební dráhy se musel nedobrovolně vzdát i zpěvák Yoo Seung-jun, který byl populární především v 90. letech. Aby se vyhnul vojně, stal se americkým občanem. To mu ale na druhou stranu zavřelo do Jižní Koreje dveře.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.