Články odjinud

„Jsem hodně zvrácený člověk,“ varoval policii při zatčení vrah, který své oběti porcoval do hamburgerů

„Jsem hodně zvrácený člověk,“ varoval policii při zatčení vrah, který své oběti porcoval do hamburgerů

Joe Metheny, dělník z továrny na zpracování dřeva vážil kolem 225 kilogramů a všeobecně se vědělo, že mu poměrně často ujedou nervy. Když se ho policisté v roce 1996 chystali zatknout, připravovali se na to nejhorší. Namísto odporu je čekalo okamžité doznání a mrazivé varování: „Jsem hodně zvrácený člověk,“ řekl tehdy Metheny.

Jeho vražedné řádění odstartovalo dne, kdy ho opustila drogově závislá manželka a vzala s sebou i jejich syna. Metheny v záchvatu zlosti prošel odvykací střediska i všechny domy na půli cesty v okolí. Zastavil se i pod mostem, o němž věděl, že pod ním jeho žena drogy získávala. Ani tam ji nenašel. Narazil zde ale na dva bezdomovce. Ti mu tvrdili, že o jeho manželce nic nevědí. Metheny jim ale neuvěřil. A oba proto zabil sekerou. Poblíž místa činu si následně všiml rybařícího muže. Pro případ, že by snad něco viděl, ho rozsekal také.

Šlo o jeho první vraždy, a tak v panice jen shodil těla do řeky a utekl. Policie ho brzy dopadla a Metheny strávil rok a půl ve vazbě. Když však konečně došlo na proces, soudce ho zprostil viny pro nedostatek důkazů. Těla mrtvých mužů se totiž nikdy nenašla a vrah se tehdy ještě odmítl přiznat.

Ihned po propuštění se opět vrhl do zuřivého hledání dítěte i manželky. V procesu pátrání pak zanedlouho zabil dvě ...

Článek pokračuje na webu Reflex.cz

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

Aktuální informace o podzimních volbách najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud