„Jsem hodně zvrácený člověk,“ varoval policii při zatčení vrah, který své oběti porcoval do hamburgerů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Jsem hodně zvrácený člověk,“ varoval policii při zatčení vrah, který své oběti porcoval do hamburgerů

„Jsem hodně zvrácený člověk,“ varoval policii při zatčení vrah, který své oběti porcoval do hamburgerů

Joe Metheny, dělník z továrny na zpracování dřeva vážil kolem 225 kilogramů a všeobecně se vědělo, že mu poměrně často ujedou nervy. Když se ho policisté v roce 1996 chystali zatknout, připravovali se na to nejhorší. Namísto odporu je čekalo okamžité doznání a mrazivé varování: „Jsem hodně zvrácený člověk,“ řekl tehdy Metheny.

Jeho vražedné řádění odstartovalo dne, kdy ho opustila drogově závislá manželka a vzala s sebou i jejich syna. Metheny v záchvatu zlosti prošel odvykací střediska i všechny domy na půli cesty v okolí. Zastavil se i pod mostem, o němž věděl, že pod ním jeho žena drogy získávala. Ani tam ji nenašel. Narazil zde ale na dva bezdomovce. Ti mu tvrdili, že o jeho manželce nic nevědí. Metheny jim ale neuvěřil. A oba proto zabil sekerou. Poblíž místa činu si následně všiml rybařícího muže. Pro případ, že by snad něco viděl, ho rozsekal také.

Šlo o jeho první vraždy, a tak v panice jen shodil těla do řeky a utekl. Policie ho brzy dopadla a Metheny strávil rok a půl ve vazbě. Když však konečně došlo na proces, soudce ho zprostil viny pro nedostatek důkazů. Těla mrtvých mužů se totiž nikdy nenašla a vrah se tehdy ještě odmítl přiznat.

Ihned po propuštění se opět vrhl do zuřivého hledání dítěte i manželky. V procesu pátrání pak zanedlouho zabil dvě ...

Článek pokračuje na webu Reflex.cz

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

Aktuální informace o podzimních volbách najdete zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.