Jsi hezká, dostaneš stáž v Temelíně. Soutěž krásy na stránkách jaderné elektrárny pobouřila veřejnost | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jsi hezká, dostaneš stáž v Temelíně. Soutěž krásy na stránkách jaderné elektrárny pobouřila veřejnost

Jsi hezká, dostaneš stáž v Temelíně. Soutěž krásy  na stránkách jaderné elektrárny pobouřila veřejnost

Jaderná elektrárna Temelín vypsala soutěž, která budí silné kontroverze. Na facebookové stránce informačního centra JE Temelín mohou uživatelé sociální sítě do středy hlasovat o vítězce celostátní soutěže Maturantka roku 2017. Desítka finalistek se spoře oděná vyfotila ve vnitřku chladící věže a ta z nich, která získá nejvíce „lajků“ získá titul „Maturantka energie“ a vyhraje dva týdny odborné stáže. Drtivá většina uživatelů Facebooku, která se zapojila do diskuze, soutěž odsoudila jako naprosto nevhodnou.   

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.