Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jsou všichni jen pedofilové? Desetiletá sexy modelka má přes milion fanoušků

Jsou všichni jen pedofilové? Desetiletá sexy modelka má přes milion fanoušků

Kristina Pimenovová je nepochybně velmi hezká holčička a svět módy je jí otevřen. Fotila už pro Vogue, Armaniho, Cavalliho či Benetton a nedávno podepsala smlouvu s LA Models. Jakkoli většina jejích fotek je nevinná, některé, zdá se, překračují hranici, za kterou by děti neměly vstupovat.

Kristina se narodila v Moskvě, ale dnes žije s rodinou ve Spojených státech. Modelingu se za podpory matky, bývalé modelky, věnuje od tří let. Příroda k ní byla vskutku štědrá a i bez make-upu a v dětském oblečení je nazývána „nejkrásnější děvče světa“. Jenže vedle stovek naprosto nevinných fotek nafotila i pár na pláži v bikinách a také fotky, na nichž zaujímá „dospělácké“ pózy. A tady může začínat problém.Takové obrázky nabírají na Instagramu, kde Kristinu sleduje 1,2 miliónu lidí, a na čtyřmiliónovém facebookovém profilu komentáře typu: „Sexy“, „Hezké nohy“ a „Nechceš u mě zůstat?“ nebo z druhé strany odsudky, že Kristinina matka Glikerija, která profily spravuje, „sexualizuje“ svou dceru. Glikerija nesouhlasí: „Musíte myslet jako pedofil, abyste v těch obrázcích viděli něco sexuálního. Pokud to tam vidíte, měli byste vyhledat doktora.“Samotná nutnost mazat příspěvky pod určitým typem fotografií však značí, že mohou sexuální pudy pedofilů probouzet. Mají skutečně sexuální podtext, nebo to v nich může vidět jen ten, kdo to tam vidět chce? V tom případě by jakákoli fotka mohla být považována za sexuální… Kdo to rozhodne? A kdo Kristinu do takových póz aranžuje? Fotograf, matka, nebo je dělá sama, protože to viděla u svých vzorů a nikdo jí nevysvětlil, že jsou u dítěte nevhodné? Možná zde se skrývá skutečný problém, který potřebuje vyřešit. Ne to, že takové fotky existují a kdo je vidí a jak komentuje, ale jak je možné, že vůbec vznikly.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Reportáž připravila redakce Reflex.cz

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744