Kam vyrazit mezi svátky? Prohlédněte si letiště, navštivte zoo nebo zajděte na Karlštejn

23. 12. 2018 • 17:00

Jestliže nepatříte k těm, kteří mezi Štědrým dnem a Novým rokem neopustí vyhřátý obývák, určitě oceníte řadu nevšedních akcí, které mezi svátky probíhají. Speciální program si připravily například zoologické zahrady nebo některé hrady a zámky. Tady je několik tipů. 

Safari park Dvůr Králové

Královedvorská zoo nabízí speciální vánoční program už od 15 prosince. Pokud jste si ale do Vánoc nenašli na výlet čas, není důvod zoufat. Můžete to napravit až do 6. ledna. Na Štědrý den a během Silvestra navíc pokladny zavírají až v sedm hodin večer.

Letiště Václava Havla

Pokud vy nebo vaše děti patříte k fanouškům techniky, určitě vás potěší vánoční exkurze, které pořádá letiště na pražské Ruzyni. Ty proběhnou mezi 26. a 31. prosincem a návštěvníkům, kteří se předem zaregistrují, nabídnou pohled do prostorů, do kterých se turisté zpravidla nedostanou. Pokud navíc udeří mráz nebo začne sněžit, bude k vidění například i speciální rozmrazování letadel.

Národní hřebčín v Kladrubech

Ať už vyrazíte do hřebčína v Kladrubech nad Labem nebo ve Slatiňanech během 26. nebo 27. prosince, určitě neuděláte chybu. Jako tradičně zde totiž budete moci zúčastnit vánoční prohlídky stájí i výstavy historických kočárů - včetně toho, který se objevil v pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Karlštejn

Mezi svátky také můžete navštívit některé hrady a zámky. Mezi nimi například i Karlštejn. Ten sice neotevře svůj exkluzivní okruh, který zahrnuje i návštěvu kaple sv. Kříže, ale do běžných prostor hradu se budete moci dostat od 26. prosince. Po Novém roce, konkrétně 6. ledna, ale opět své brány uzavře.

Národní divadlo

Do divadla nemusíte chodit jen na představení. Národní divadlo v Praze totiž pořádá i prohlídky historické budovy. A jednu z nich, během které si prohlédnete foyer, hlediště nebo základní kameny, můžete absolvovat rovnou na Silvestra.