Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kanadský orchestr vyzval obézní zpěvačky, aby nenosily přiléhavé šaty. Dočkal se zdrcující kritiky

Kanadský orchestr vyzval obézní zpěvačky, aby nenosily přiléhavé šaty. Dočkal se zdrcující kritiky

E-mail, který začátkem týdne rozeslalo vedení Shertan Cadwell Orchestras z Toronta svým zpěvákům a zpěvačkám, nadzvednul umělce ze židle. Text vyzývá pěvkyně, které nejsou „štíhlé a v kondici“, aby se vyvarovaly přiléhavému oblečení a na koncerty chodily ve volných šatech, které skryjí jejich „zálibu v jídle“. E-mail však přišel vedení orchestru draho.

„Přestože jsou téměř všechny naše vokalistky štíhlé a v kondici – takové, jaké by si náš orchestr přál, aby účinkující umělkyně byly… dvě z předních zpěvaček nejsou,“ stojí podle BBC v e-mailu podepsaném manažerem orchestru.

„Doufáme, že se vyvarují nošení obepnutých šatů a místo toho budou nosit volné (méně odhalující a méně zdůrazňující) šaty,“ píše vedení s tím, že v budoucnu budou přijímány už jen štíhlé zpěvačky.

Kontroverzní výzvu by si podle e-mailu měly vzít k srdci jen vokalistky, a ne ženy hrajících na hudební nástroje, které jsou spíš v pozadí a na pódiu nejsou tak vidět. Jednou ze zpěvaček, které se e-mail dotkl nejvíc, byla 23letá Victoria Leoneová. Právě ona byla jednou z vokalistek, které se měly těsným šatům vyhnout.

Jak sdělila médiím, už v dětství se jí okolí kvůli jejím „křivkám“ posmívalo, e-mailem se proto cítila osobně napadena a rozhodla se z orchestru odejít. V následující korespondenci se ale omluvy od manažerů nedočkala. Místo toho jí poděkovali za její čas a požádali jí, aby si znovu přečetla část o méně odhalujícím oblékání, kterou jí taky červeně podtrhli.

Poté, co se zprávy dostaly na veřejnost, se strhla další vlna kritiky ze strany umělců, kteří v orchestru také působili a chtěli kolegyni podpořit. Vedení se proto rozhodlo, že celý orchestr raději rozpustí.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744