Když bylo dívce sedm, začal ji znásilňovat. Soud poslal pedofila na 2 546 let za mříže | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Když bylo dívce sedm, začal ji znásilňovat. Soud poslal pedofila na 2 546 let za mříže

Když bylo dívce sedm, začal ji znásilňovat. Soud poslal pedofila na 2 546 let za mříže

„Zaslouží si každou vteřinu ze svého trestu.“ Tak ohodnotil americký odvolací soud případ 59letého pedofila, kterého tamní justice poslala do vězení až na 2 546 let. Obžalovanému nepomohl ani argument, že trpí těžkou demencí.

Tvrdý a dlouhý trest dostal Donald Charles Burrell za více než 200 sexuálních trestných činů. Podle policie začal svou oběť znásilňovat, když jí bylo sedm let. Tehdy ji poprvé přinutil k orálnímu sexu. Následovalo dvacet let trýznění, které završil zásah policie a tisíce obvinění – za každé jedno znásilnění jediné ženy. Stovky z nich teď soud přetavil v jeden souhrnný trest.

Podle soudce Jacka Panelly muž dívku podrobil celoživotnímu mučení. Tribunál zároveň smetl ze stolu násilníkovo tvrzení, že trpí demencí. Podle soudce byl v tomto ohledu podvodník.

Soud poukázal i na kalendář, který si násilník vedl a do nějž své činy pečlivě zaznamenával. To podle soudce odporuje Burrelovu argumentu o nedostatku důkazů, které svědčily proti němu. Jeho počínání soud „ocenil“ kuriozním trestem 2 546 let vězení, uvedl server Pennlive.com.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.