Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Když bylo dívce sedm, začal ji znásilňovat. Soud poslal pedofila na 2 546 let za mříže

Když bylo dívce sedm, začal ji znásilňovat. Soud poslal pedofila na 2 546 let za mříže

„Zaslouží si každou vteřinu ze svého trestu.“ Tak ohodnotil americký odvolací soud případ 59letého pedofila, kterého tamní justice poslala do vězení až na 2 546 let. Obžalovanému nepomohl ani argument, že trpí těžkou demencí.

Tvrdý a dlouhý trest dostal Donald Charles Burrell za více než 200 sexuálních trestných činů. Podle policie začal svou oběť znásilňovat, když jí bylo sedm let. Tehdy ji poprvé přinutil k orálnímu sexu. Následovalo dvacet let trýznění, které završil zásah policie a tisíce obvinění – za každé jedno znásilnění jediné ženy. Stovky z nich teď soud přetavil v jeden souhrnný trest.

Podle soudce Jacka Panelly muž dívku podrobil celoživotnímu mučení. Tribunál zároveň smetl ze stolu násilníkovo tvrzení, že trpí demencí. Podle soudce byl v tomto ohledu podvodník.

Soud poukázal i na kalendář, který si násilník vedl a do nějž své činy pečlivě zaznamenával. To podle soudce odporuje Burrelovu argumentu o nedostatku důkazů, které svědčily proti němu. Jeho počínání soud „ocenil“ kuriozním trestem 2 546 let vězení, uvedl server Pennlive.com.