Když se piloti baví. Boeing ve vzduchu nakreslil svůj obrys přes celé USA | info.cz

Články odjinud

Když se piloti baví. Boeing ve vzduchu nakreslil svůj obrys přes celé USA

Když už máte „trčet“ sedmnáct hodin v kokpitu komerčního letadla, můžete si přitom alespoň užít nějakou legraci. To si řekl testovací tým letadla Boeing 787 Dreamliner, který nad USA proměnil svou letovou dráhu v jeden obří obrys svého stroje. 

Když už měla dvojice pilotů testovat nové motory od společnosti Rolls Royce, udělala to alespoň originálně. Ve vzduchu po startu vykouzlila dokonale přesný obří obrys letadla, které sama testovala: Boeing 787 Dreamliner. Ve vzduchu piloti strávili 17 hodin a proletěli nad 22 státy USA.

Letoun během svého dobrodružství uletěl přes 25 tisíc kilometrů, což z tohoto letu činí nejdelší uskutečněný let komerčního letounu. Někteří uživatlé na Twitteru jim sice spílali za zbytečně spálené palivo, ale Boeing uvedl, že nové motory stejně musel testovat.

„Testovací tým nechtěl létat v náhodných směrech a místo toho tak nechali vyniknout vlastní kreativitu,“ uvedl pro server Washington Post tiskový mluvčí Boeingu Doug Alder. „Špička obrysu letadla navíc směřuje do regionu Puget Sound, domovu společnosti Boeing,“ dodal.

Boeing 787-10 Dreamliner a 737 MAX 9 autor: VTM.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud