Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kočka: Krásné němé zvíře v mnoha podobách

Kočka: Krásné němé zvíře v mnoha podobách

Víte, jakého zvířete si vážili staří Egypťané nejvíce a považovali jej za posvátné? Ano, hádáte správně, jednalo se o kočku. Právě ona měla v této starobylé civilizaci velmi výsadní postavení, jelikož lidé věřili v její moc a spojení s bohy. Dnes jsou kočky také velmi oblíbené, důkazem čehož budiž i jejich přítomnost ve většině domácností. Že je lidé mají rádi, není nijak zvláštní. Vždyť se dokážou dokonale přitulit, vzhledově mohou být hodně zajímavé a zkrátka k člověku jako takovému přilnou. Jestliže aktuálně doma kočku nemáte ve fyzické podobě, můžete si ji pořídit klidně na obrázku, který váš dům dokáže dokonale oživit. Obraz koček může být hodně zajímavě namalován. Je pouze na vás, jakou variantu si vyberete. Pokud aktuálně tápete, máme pro vás hned několik zajímavých tipů.

Věčné téma koček a květin

Pokud bychom měli hledat nějaký opravdu romantický obraz s kočkou, pak se rozhodně vyplatí vsadit na kombinaci právě tohoto zvířete a nějaké hezké květiny. Kočka může být zachycena standardně přímo v nějakém květinovém záhonu anebo na skalce. Pokud ale zvolíte fotomontáž, kde bude právě toto vznešené zvíře vedle růže, rozhodně nešlápnete vedle. Naopak, souznění květin a koček je naprosto perfektní a celkově dokáže v obývacím pokoji anebo v jídelně vytvořit optimální atmosféru se vším všudy. Z ostatních květin jsou moc hezké třeba i lilie symbolizující vznešenost a nespoutanou krásu se vším všudy. Kocour nesoucí takovéto květiny je jakýmsi symbolem ctnosti. Anebo spíše prohnanosti? To už necháme na majitele takovéhoto obrázku.

 

Pestrobarevné animované kočky

Dětský pokoj je místem her a spousty radovánek. Tady by se obraz koček v klasickém provedení mohl vyjímat také, nicméně mnohem vhodnější je bezesporu koláž několika animovaných koček, které svými pestrými barvami doslova vystupují ze světlého podkladu. Když se navíc ještě jejich přítomnost vhodně kombinuje s kreslenými květinami, vypadá celek úžasně a do dětského pokoje padne naprosto skvěle. Jinak není problém volit třeba i kočky v cartoonovém pojetí i s nějakými hláškami, jež mají charakterizovat povahu dětí anebo jakékoli jiné situace. Oživení dětského pokoje kočkami může být zkrátka naprosto precizní.

autor: myloview.cz

Karikatury koček

Klasická mourovatá kočka je sice zajímavá, nicméně nijak zvláštní. Chcete-li oživit jakoukoli místnost, vsaďte spíše na asymetrické, případně různobarevné variace koček. Vždyť vybírat se dá třeba i s fotografií či obrázků opravdu velkých kocourů. Stejně tak moc hezky vypadají také i malinkatá koťátka. V koši, případně někde na kontrastní podložce mohou být zachycena při hrách a dovádění. Při pohledu na takovéto zátiší člověk alespoň na chvíli vypne a přestane se soustředit na každodenní stresující situace, jež pro něj nejsou zrovna nejpříjemnější. Výborné jsou mimo jiné také kombinace několika druhů koček vytvářející opravdu zajímavé scenérie, které zaujmou hned na první pohled.  

Spousta zajímavých grimas

Myslíte si, že je kočka nudným zvířetem, které se pouze toulá a svým vzhledem neumí zaujmout? Nikoli, chování koček může být různorodé a kdejaký obraz s kočkou tuto skutečnost dokladuje. Grimas mohou mít kočky takřka nespočet. Moc hezký je kupříkladu obraz koček, které se aktuálně škádlí a dovádí. Jinak nelze zapomenout ani na kočku, jež se momentálně protahuje a v podstatě probouzí. Některé grimasy jsou typické tím, že se kočky jakoby smějí. Takový pohled na některou z nich už bezesporu stojí za to. 

autor: myloview.cz

Několikadílné obrazy s kočkou

A co takový obraz s kočkou v několikadílném provedení? Proč ne? I ten má svoje kouzlo. Výbornou volbou mohou být nejrůznější scenérie s kočkou v různém prostředí. Typickým příkladem budiž travní podklad anebo kočka v seně či kdekoli jinde. Mnohdy dokáže zvíře s pozadím velmi dobře kontrastovat a do jakéhokoli pokoje dostanete součást, která je nenahraditelná. Vy se budete pokaždé při pohledu na kočku dokonale bavit, a to se vším všudy. A to kočky třeba na rozdíl od některých jiných zvířat ani nemusíte mít příliš v lásce.

Více inspirace najdete na www.myloview.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744