Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kočka: Krásné němé zvíře v mnoha podobách

Kočka: Krásné němé zvíře v mnoha podobách

Víte, jakého zvířete si vážili staří Egypťané nejvíce a považovali jej za posvátné? Ano, hádáte správně, jednalo se o kočku. Právě ona měla v této starobylé civilizaci velmi výsadní postavení, jelikož lidé věřili v její moc a spojení s bohy. Dnes jsou kočky také velmi oblíbené, důkazem čehož budiž i jejich přítomnost ve většině domácností. Že je lidé mají rádi, není nijak zvláštní. Vždyť se dokážou dokonale přitulit, vzhledově mohou být hodně zajímavé a zkrátka k člověku jako takovému přilnou. Jestliže aktuálně doma kočku nemáte ve fyzické podobě, můžete si ji pořídit klidně na obrázku, který váš dům dokáže dokonale oživit. Obraz koček může být hodně zajímavě namalován. Je pouze na vás, jakou variantu si vyberete. Pokud aktuálně tápete, máme pro vás hned několik zajímavých tipů.

Věčné téma koček a květin

Pokud bychom měli hledat nějaký opravdu romantický obraz s kočkou, pak se rozhodně vyplatí vsadit na kombinaci právě tohoto zvířete a nějaké hezké květiny. Kočka může být zachycena standardně přímo v nějakém květinovém záhonu anebo na skalce. Pokud ale zvolíte fotomontáž, kde bude právě toto vznešené zvíře vedle růže, rozhodně nešlápnete vedle. Naopak, souznění květin a koček je naprosto perfektní a celkově dokáže v obývacím pokoji anebo v jídelně vytvořit optimální atmosféru se vším všudy. Z ostatních květin jsou moc hezké třeba i lilie symbolizující vznešenost a nespoutanou krásu se vším všudy. Kocour nesoucí takovéto květiny je jakýmsi symbolem ctnosti. Anebo spíše prohnanosti? To už necháme na majitele takovéhoto obrázku.

 

Pestrobarevné animované kočky

Dětský pokoj je místem her a spousty radovánek. Tady by se obraz koček v klasickém provedení mohl vyjímat také, nicméně mnohem vhodnější je bezesporu koláž několika animovaných koček, které svými pestrými barvami doslova vystupují ze světlého podkladu. Když se navíc ještě jejich přítomnost vhodně kombinuje s kreslenými květinami, vypadá celek úžasně a do dětského pokoje padne naprosto skvěle. Jinak není problém volit třeba i kočky v cartoonovém pojetí i s nějakými hláškami, jež mají charakterizovat povahu dětí anebo jakékoli jiné situace. Oživení dětského pokoje kočkami může být zkrátka naprosto precizní.

autor: myloview.cz

Karikatury koček

Klasická mourovatá kočka je sice zajímavá, nicméně nijak zvláštní. Chcete-li oživit jakoukoli místnost, vsaďte spíše na asymetrické, případně různobarevné variace koček. Vždyť vybírat se dá třeba i s fotografií či obrázků opravdu velkých kocourů. Stejně tak moc hezky vypadají také i malinkatá koťátka. V koši, případně někde na kontrastní podložce mohou být zachycena při hrách a dovádění. Při pohledu na takovéto zátiší člověk alespoň na chvíli vypne a přestane se soustředit na každodenní stresující situace, jež pro něj nejsou zrovna nejpříjemnější. Výborné jsou mimo jiné také kombinace několika druhů koček vytvářející opravdu zajímavé scenérie, které zaujmou hned na první pohled.  

Spousta zajímavých grimas

Myslíte si, že je kočka nudným zvířetem, které se pouze toulá a svým vzhledem neumí zaujmout? Nikoli, chování koček může být různorodé a kdejaký obraz s kočkou tuto skutečnost dokladuje. Grimas mohou mít kočky takřka nespočet. Moc hezký je kupříkladu obraz koček, které se aktuálně škádlí a dovádí. Jinak nelze zapomenout ani na kočku, jež se momentálně protahuje a v podstatě probouzí. Některé grimasy jsou typické tím, že se kočky jakoby smějí. Takový pohled na některou z nich už bezesporu stojí za to. 

autor: myloview.cz

Několikadílné obrazy s kočkou

A co takový obraz s kočkou v několikadílném provedení? Proč ne? I ten má svoje kouzlo. Výbornou volbou mohou být nejrůznější scenérie s kočkou v různém prostředí. Typickým příkladem budiž travní podklad anebo kočka v seně či kdekoli jinde. Mnohdy dokáže zvíře s pozadím velmi dobře kontrastovat a do jakéhokoli pokoje dostanete součást, která je nenahraditelná. Vy se budete pokaždé při pohledu na kočku dokonale bavit, a to se vším všudy. A to kočky třeba na rozdíl od některých jiných zvířat ani nemusíte mít příliš v lásce.

Více inspirace najdete na www.myloview.cz.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867