Kolonám před koncem prázdnin mají zabránit policejní hlídky spolu s odtahovými vozidly | info.cz

Články odjinud

Kolonám před koncem prázdnin mají zabránit policejní hlídky spolu s odtahovými vozidly

Česká kancelář pojistitelů, provozující Linku pomoci řidičům 1224, připravila ve spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem dopravy ČR preventivní akci pro všechny řidiče, v rámci které budou na sedmi vybraných dálničních rizikových úsecích a u uzavírek umístěna odtahová vozidla společně se služebním vozidlem Policie ČR.

Akce má za cíl předejít komplikacím v silničním provozu tím, že na místě přítomná vozidla odtahové služby zajistí urychlené odstranění porouchaných nebo havarovaných vozidel a opět tím obnoví plynulost silničního provozu. Druhotným cílem je snížení počtu sekundárních dopravních nehod, kterých je až tisíc ročně. Odtahová vozidla partnerů pojišťoven budou připravena na vytipovaných místech v sobotu 31. srpna od 14 do 20 hodin a v neděli 1. září 2018 od 13 do 18 hodin s možností prodloužení akce podle dopravní situace.

„Touto akcí se už druhý rok v krizovém posledním víkendu prázdnin snažíme usnadnit lidem návrat z dovolené. Viditelná hlídka Policie ČR a připraveného odtahového vozidla má nejen působit preventivně, ale především rychle odstranit překážku k provozu, což šetří peníze a nervy řidičů a hlavně to zabrání dalším sekundárním nehodám v kolonách,“ říká Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů, a dodává: „Řidiči, kteří zavolají na Linku pomoci řidičům 1224, mají navíc záruku, že situaci jim pomůže vyřešit přímo asistenční společnost jejich pojišťovny zdarma, nikoliv lovci nehod, kteří se často řidičům výrazně prodraží.“

„Konec letních prázdnin je bohužel již tradičně spojen se zvýšenou intenzitou silničního provozu a s tím spojenými dopravními komplikacemi. Zde vnímám spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů jako pozitivní krok k pomoci řidičům. Očekáváme, že se díky této dopravně preventivní akci v rizikových úsecích dálnic předejde případným mimořádným událostem a přispěje tak k bezpečnému návratu z prázdnin,“ říká plk. Mgr. Jaroslav Řehák, ředitel služby dopravní policie Policejního prezidia ČR.

„Do pomoci se zapojí i Ředitelství silnic a dálnic, které má připraveno dostatek asistenčních vozidel pro pomoc nepojízdným vozidlům. Zároveň zastaví práce na údržbě, které by omezily dopravu. Doporučuji si také před cestou zjistit aktuální informace o provozu na lince ŘSD 800 280 281 nebo na www.dopravniinfo.cz," říká ministr dopravy, Vladimír Kremlík.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud