Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kolotoče na indiánském pohřebišti? Zábavní park museli zavřít po sérii záhadných úmrtí

Kolotoče na indiánském pohřebišti? Zábavní park museli zavřít po sérii záhadných úmrtí

Prokleté indiánské pohřebiště se neobjevuje jen v béčkových hororech. Své vlastní mají i v americké Západní Virginii, kde na něm postavili zábavní park. Po sérii úmrtí dětí zůstalo místo opuštěné a nyní se na něm scházejí vyznavači paranormálních jevů, kteří tvrdí, že je to zábavní park pro duchy.

Atrakce stojí v místě nazývaném Lake Shawnee. Na původní indiánské území se v 18. století přestěhovali první osadníci. Rodina Clayových v roce 1783 ale zažila katastrofu. Kvůli území byli v neustálém sporu s původními indiánskými obyvateli. Hádky vygradovaly zabitím Clayových dětí. Když byl otec rodiny Mitchell Clay na lovu, Indiáni zabili jeho nejmladšího syna, podřezali dceru Tabithu a unesli a v lese upálili nejstaršího syna Ezekiela. Clay při následné odplatě několik Indiánů zabil, pochoval zde své děti a odešel. 

O desítky let později pozemek koupil byznysmen Conley T. Snidow, který se rozhodl na místě postavit zábavní park. Ve 20. letech 20. století začali přicházet první návštěvníci, aby se pobavili na houpačkách, ruském kole a u malého jezírka. Až do 60. let se park každé léto plnil dětským smíchem. Pak přišla série podivných úmrtí.

Jako první zemřel malý chlapec, který se za podezřelých okolností utopil v jezírku. Majitelé následně vypustili vodu a zasypali jámu pískem. Další dětské úmrtí ale následovalo. Do konstrukce s houpačkami vrazilo nákladní auto a jedna dívka zemřela.

Protože parku, ve kterém zemřely dvě děti, se návštěvníci začali vyhýbat, tak ho v roce 1966 majitelé uzavřeli. V roce 1985 chtěl park znovu otevřít Gaylord White. Fungoval ale necelé tři roky. Zákazníci se místu i nadále vyhýbali a White popisuje, že v místě slýchal ozvěnu řevu Indiánů a přízrak malé holčičky v zakrvácených růžových šatech.

For those of you on small Screens the sign reads "IN THIS FIELD IN 1783 TWO CHILDREN OF MITCHELL CLAY WERE KILLED BY SHAWNEE INDIANS. CLAY WAS THE FIRST WHITE SETTLER IN MERCER COUNTY. - 1986" What an odd place to build attraction rides for CHILDREN! In the 1920's Conley T. Snidow purchased the site of the Clay farm and developed it into an amusement park. According to Visit West Virginia, the park's rides were responsible for a total of six deaths. Do you want ghosts? Because that's how you get ghosts! . . #robharbaughphoto #robharbaugh #MercerCounty #MitchellClay #MercerCountyWV #HauntedWV @itsabandoned #itsabandoned #ItsHaunted #Photographerforhire @VisitWestVirgina #VisitWestVirgina #WestVirgina #1783 #1986 #history #historylesson #lakeshawnee #downriverfamilyphotography #rockwv

Příspěvek sdílený Rob Harbaugh 📸 Detroit (@robharbaughphoto),Led 11, 2017 v 3:09 PST

Řada nadšenců do paranormálních jevů začala zjišťovat, proč má místo tak smolný osud. Nakonec odhalili, že pod dětskými atrakcemi se rozkládá rozsáhlé indiánské pohřebiště, kde leží až 3 tisíce mrtvých. Místo od těch dob zarostlo trávou a není přístupné. Je ale velice oblíbené mezi lovci duchů, kteří zde každý říjen pořádají festival s názvem Temný karneval.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744