Články odjinud

Komik vypekl Bílý dům. Vydával se za senátora a dovolal se Trumpovi na Air Force One

Komik vypekl Bílý dům. Vydával se za senátora a dovolal se Trumpovi na Air Force One

Americkému komikovi Johnu Melendezovi, který je známý pod svým uměleckým jménem jako Koktavý John, se podařil životní šprým. Dovolal se totiž do letadla Air Force One prezidentu Donaldu Trumpovi, se kterým si na několik minut popovídal na aktuální politické otázky. Americký prezident si přitom celou dobu myslel, že hovoří se senátorem Bobem Menendezem, informuje deník Guardian.

Celý šprým začal dost nevinně. Komik Melendez si chtěl s prezidentem promluvit pod svým vlastním jménem. Jenže Bílý dům jej odbyl s tím, že Trump je zaneprázdněný. Melendez proto vytočil číslo prezidentovy kanceláře ještě jednou, nyní jako Shawn Moore, falešný asistent senátora Boba Menendeze.

„Dost jsem změnil jsem svůj akcent, byl to asi nejhorší britský přízvuk v historii britských přízvuků,“ popisuje se smíchem začátek hovoru Melendez. „Řekl jsem jim, že pan senátor by chtěl s Trumpem hovořit, tak si vzali číslo telefonu s tím, že se prezident ozve zpět.“

A ozval. A to ve chvíli, kdy Trump letěl ve speciálu Air Force One ze shromáždění v Dakotě zpátky do Bílého domu. „Nikdy během hovoru jsem prezidentovi neřekl, že jsem senátor Menendez, jen jsem použil svůj přízvuk z Long Islandu,“ popisuje komik, jak se mu podařilo oklamat prezidenta.

Komik s Trumpem hovořil několik minut o kandidátech na nového soudce Nejvyššího soudu či o zprošťujícím rozsudku v jednom z korupčních případů, který se senátora Menendeze týkal. Lehce se dotkli i migrace: „Chci se o tento problém postarat tak, jako se o něj postaral kdokoliv jiný ve vrcholné pozici,“ uvedl Trump. „Kloním se spíše k dlouhodobému řešení problému,“ dodal prezident.

Přitom k odhalení komika stačilo málo. Údajně stačilo, aby se operátor prezidentovy linky volajícího nejprve zeptal, z jakého politického tábora senátor Menendez je či jaký stát zastupuje. „Neměl jsem ani tušení,“ přiznává komik, který si tak alespoň mohl na tři minuty promluvit s prezidentem.

Bílý dům hovor nepopřel. Prezident chce být dostupný všem členům Kongresu a přeje si, aby měli možnost se s ním spojit. Problém tohoto přístupu je, že někdy jsou kanály otevřené až příliš a stanou se takovéto incidenty, uvedl mluvčí pro CNN.

Trumpa alespoň může těšit, že není prvním a podle všeho ani posledním politikem, který se takto nachytal. V květnu totiž britský ministr zahraničí Boris Johnson hovořil téměř 20 minut s údajným arménským premiérem, ze kterého se nakonec vyklubal vtipálek z Ruska. A v roce 1995 královna Alžběta II. vedla po telefonu rozhovor s domnělým kanadským premiérem, z něhož se zase vyloupl moderátor z rádia.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud