Konec Franka Underwooda. Netflix kvůli sexuálním obviněním ukončil spolupráci s Kevinem Spaceym | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec Franka Underwooda. Netflix kvůli sexuálním obviněním ukončil spolupráci s Kevinem Spaceym

Konec Franka Underwooda. Netflix kvůli sexuálním obviněním ukončil spolupráci s Kevinem Spaceym

Společnost Netflix ukončila spolupráci s hercem Kevinem Spaceyho, na kterého v posledních dnech přibývá obvinění ze sexuálního obtěžování, a to i z řad z jeho kolegů z oblíbeného seriálu Dům z karet. V tom už si představitel hlavní role, morálně zkorumpvaného politika, který se intrikami dostane až do křesla prezidenta USA, nezahraje. 

Streamovací společnost uvedla, že se na výrobě pořadu nebude podílet, pokud by v ní měl účinkovat Spacey. "Budeme spolupracovat s producenty z Media Rights Capital, abychom tuto situaci řešili," uvedla mluvčí Netflixu. "Nadále vyšetřujeme obvinění, která se týkají chování Kevina Spaceyho při natáčení seriálu Dům z Karet, on je ale z produkce pořadu s okamžitou platností stažený," uvedla firma Media Rights Company.

Netflix se také rozhodl, že nebude vydávat film Gore, ve kterém hraje Spacey hlavní roli a který byl momentálně v postprodukci.

720p 480p 360p 240p
Dům z karet

K rozhodnutí došlo jen den poté, co řada Spaceyho kolegů ze seriálu herce v televizi CNN obvinila ze sexuálního harašení. Jako prvné na představitele Franka Underwooda ukázal americký herec Anthony Rapp, který uvedl, že se ho Spacey pokusil svést, když mu bylo pouhých 14. Spacey řekl, že si na událost, která je stará několik desítek let, nepamatuje, protože byl nejspíš hodně opilý, i tak se ale omluvil.

Případy obtěžování spojenými s Kevinem Spaceym se už zabývá i britská policie. V posledních týdnech je už několikátým hercem, kolem kterého podobná aféra vypukla. Zatím největší bouři vyvolal případ producenta Harveyho Weinsteina, který měl obtěžovat desítky žen, včetně Angeliny Jolie nebo Gwyneth Paltrowové.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.