Konec Franka Underwooda. Netflix kvůli sexuálním obviněním ukončil spolupráci s Kevinem Spaceym | info.cz

Články odjinud

Konec Franka Underwooda. Netflix kvůli sexuálním obviněním ukončil spolupráci s Kevinem Spaceym

Společnost Netflix ukončila spolupráci s hercem Kevinem Spaceyho, na kterého v posledních dnech přibývá obvinění ze sexuálního obtěžování, a to i z řad z jeho kolegů z oblíbeného seriálu Dům z karet. V tom už si představitel hlavní role, morálně zkorumpvaného politika, který se intrikami dostane až do křesla prezidenta USA, nezahraje. 

Streamovací společnost uvedla, že se na výrobě pořadu nebude podílet, pokud by v ní měl účinkovat Spacey. "Budeme spolupracovat s producenty z Media Rights Capital, abychom tuto situaci řešili," uvedla mluvčí Netflixu. "Nadále vyšetřujeme obvinění, která se týkají chování Kevina Spaceyho při natáčení seriálu Dům z Karet, on je ale z produkce pořadu s okamžitou platností stažený," uvedla firma Media Rights Company.

Netflix se také rozhodl, že nebude vydávat film Gore, ve kterém hraje Spacey hlavní roli a který byl momentálně v postprodukci.

Dům z karet autor: Netflix

K rozhodnutí došlo jen den poté, co řada Spaceyho kolegů ze seriálu herce v televizi CNN obvinila ze sexuálního harašení. Jako prvné na představitele Franka Underwooda ukázal americký herec Anthony Rapp, který uvedl, že se ho Spacey pokusil svést, když mu bylo pouhých 14. Spacey řekl, že si na událost, která je stará několik desítek let, nepamatuje, protože byl nejspíš hodně opilý, i tak se ale omluvil.

Případy obtěžování spojenými s Kevinem Spaceym se už zabývá i britská policie. V posledních týdnech je už několikátým hercem, kolem kterého podobná aféra vypukla. Zatím největší bouři vyvolal případ producenta Harveyho Weinsteina, který měl obtěžovat desítky žen, včetně Angeliny Jolie nebo Gwyneth Paltrowové.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud