Jak dopadne Hra o trůny? Nejpravděpodobnější teorie fanoušků před epizodou s07e07 | info.cz

Články odjinud

Konec seriálu Hra o trůny se blíží. Tohle jsou nejpravděpodobnější teorie, jak to celé dopadne

Fanoušci populárního seriálu z produkce HBO Hra o trůny netrpělivě vyhlížejí poslední díl sedmé série a s napětím čekají, čím je tvůrci navnadí na pokračování. Na rozdíl od přechozích řad se už ale nemůžou opřít o knižní předlohu, kterou na poslední chvíli teprve dopisuje George R. R. Martin, a internet se proto plní nejrůznějšími teoriemi, jak skončí nejen sedmá série, ale také celý seriál. 

Hra o trůny možná nabídne překvapení. Je Bran Stark Noční král?

Poslední dobou je jednou z nejpopulárnějších fanouškovských teorií ta, která tvrdí, že Bran Stark je vlastně obávaný vůdce bílých chodců Noční král. Některým fanouškům tato teorie dává smysl, jiným ale připadá už moc přitažená za vlasy. Mimo jiné se tento předpoklad opírá o kostýmy, právě těmi se Bran a Noční král v sedmé řadě nápadně podobají.

Potvrzení hledají fanoušci také v Branových schopnostech, má mít totiž mnohem větší moc než předchozí Tříoká vrána, která navíc Branovi řekla, že už nikdy nebude chodit, ale bude létat. Což může znamenat, že umí v čase nejen cestovat, ale také ovlivňovat chod událostí. Teorie tvrdí, že se Bran pokusí Nočního krále několikrát zastavit, ale neuspěje. Proto se vrátí hluboko do minulosti, aby zjistil, jak je možné bílé chodce porazit, a při té příležitosti jako Brandon Stavitel postaví Zeď. 

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Nakonec se vtělí do člověka, ze kterého Děti lesa na svoji ochranu Nočního krále vytvořily. Zpět už se ale nedostane a tak se smíří se svou novou rolí a mstí se svým stvořitelům a těm, kteří ho uvěznili za zdí. Tuto teorii ale vyvrací druhá část fanoušků s tím, že Bran se sice může do historie vrátit, ale nemůže ji měnit, nebo alespoň ne přímo. Což dokládají na scéně, kdy jeho a Meeru zachránil Hodor. 

Prohraje Cersei Hru o trůny kvůli Jorahu Mormontovi? 

Jorah Mormont se úspěšně vyléčil ze zákeřné nemoci, jen aby se mohl vrátit ke své Khaleesi a být u toho, až usedne na Železný trůn. Právě Mormont by ale podle jedné z teorií mohl hrát významnou roli v boji proti Cersei z rodu Lannisterů. Když totiž Cersei mluvila o tom, že potřebuje rozšířit svou armádu, zmínila se i o Zlaté společnosti z Essosu.

Nejspíše narážela na skupinu žoldáků, které už v minulosti odmítl najmout Stannis Baratheon a která by mohla její armádu posílit o dalších 10 tisíc mužů. Právě tento plán by jí ale podle této teorie mohl zhatit Mormont, který stojí na druhé straně barikády. Ještě než se přidal k Matce draků, byl to právě on, kdo v elitní skupině žoldáků působil a jeho vazby na současné členy by mohly být poměrně užitečné. 

Do Hry o trůny možná ještě promluví i mrtvá Catelyn Stark

Teorie, která tvrdí, že Catelyn z rodu Starků se vrátí, se na rozdíl od jiných opírá o knižní předlohu. Fanoušci ale zbystřili hlavně proto, že se Catelyn měla v sedmé sérii na okamžik objevit, a to při souboji Aryi a Brienne na Zimohradu. Navíc ve chvíli, kdy Arya opakuje Briennin slib, že bude chránit obě dcery Lady Stark. 

V knižní předloze totiž úloha Catelyn nekončila na Rudé svatbě, kde kromě ní zemřel i její syn Robb a jeho těhotná manželka. Zpátky k životu ji přivedl Beric Dondarrion, její podoba se ale změnila, zůstala na pomezí života a smrti. Přízrak, kterému lidé začali přezdívat Lady Stoneheart, pak měl jediný cíl – pomstít svojí rodinu. 

Osmá série Hry o trůny zná datum premiéry. Fanoušci se dočkají na jaře>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud