Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Láska na první pohled, pečené kuře a nabídka k sňatku. Princ Harry s Meghan poprvé promluvili v televizi

Láska na první pohled, pečené kuře a nabídka k sňatku. Princ Harry s Meghan poprvé promluvili v televizi

Britský princ Harry se po osmnáctiměsíčním vztahu zasnoubil s o tři roky starší americkou herečkou Meghan Markleovou. Svatba by se měla konat na jaře příštího roku. V prvním společném rozhovoru, který odvysílala BBC, pár prozradil, jak probíhala žádost o ruku a další detaily ostře sledovaného vztahu. 

Byl listopadový večer a princ Harry se svou přítelkyní Meghan Markleovou zrovna v Nottingham Cottage, který je součástí areálu Kensingtonského paláce v Londýně, pekli kuře k večeři, když se britský aristokrat rozhoupal k životnímu kroku.

„Bylo to tak sladké, přirozené a velmi romantické. Poklekl na jedno koleno,“ popsala Markleová s tím, že Harryho sotva nechala jeho žádost o ruku dokončit. „Objímali jsme se a já jsem měl prsten na ruce. Řekl jsem:  'Můžu ti dát ten prsten?' A ona na to 'Ó ano! Ten prsten!',“ pokračoval princ. „Byl to vážně krásný okamžik a myslím, že se mi ji podařilo překvapit,“ doplnil Harry.

Pár už oznamil datum svatby. Víte, kdy se sláva bude konat? Čtěte zde>>>

O tom, že je o tři roky starší americká herečka ta pravá, byl princ dle vlastních slov „přesvědčen od prvního okamžiku“. Poprvé se potkali v červenci 2016 na rande naslepo, které zorganizoval jejich společný přítel. Padli si okamžitě do oka, na další schůzku si ale museli počkat. Princ zrovna odlétal do Botswany. „Za tři nebo čtyři týdny jsem jí přesvědčil, aby za mnou přiletěla. „Kempovali jsme spolu pod hvězdami… přijela a zůstala se mnou pět dní, bylo to absolutně fantastické,“ vzpomínal Harry.

Mladší bratr prince Williama, který je pátý v pořadí následnictví trůnu, oficiálně potvrdil vztah s Američankou loni v listopadu. Letos v září se v Kanadě poprvé oficiálně objevili spolu na veřejnosti při příležitosti charitativní soutěže invalidních válečných veteránů.

V rozhovoru pro BBC princ rovněž vyjádřil přesvědčení, že jeho matka – princezna Diana – by si s jeho nastávající chotí rozuměla. Spojení s milovanou Harryho matkou symbolicky vyjadřují i diamanty na zásnubním prstenu, které patřily zesnulé princezně. 

Budete se také vdávat a hledáte inspiraci? Zajímavé tipy naleznete zde>>>

Jak bude vypadat královská svatba prince Harryho a Meghan Markleové? Podrobnosti čtěte zde>>>

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1