Lékař ženám léta odoperovával prsa, věděl, že to nepotřebují. Psychopat a tyran, shodují se oběti | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lékař ženám léta odoperovával prsa, věděl, že to nepotřebují. Psychopat a tyran, shodují se oběti

Lékař ženám léta odoperovával prsa, věděl, že to nepotřebují. Psychopat a tyran, shodují se oběti

Kdysi přednímu plastickému chirurgovi, který v Británii ženám upravoval prsa, hrozí doživotní vězení. Soud ho usvědčil z toho, že prováděl nadbytečné operace, jimiž mnoho svých obětí, především žen, doživotně a zcela vědomě na těle poškodil. Lékař nyní bude ve vazbě čekat na rozhodnutí o výši trestu, který by mu měl soud vyměřit v květnu.

Porota nottinghamského soudu shledala Iana Patersona vinným v 17 případech, kdy způsobil poranění s úmyslem těžkého ublížení na těle, a v dalších třech případech, kdy způsobil poranění, informovala agentura AP.

Devětapadesátiletý lékař pacientkám lhal nebo zveličoval u nich riziko rakoviny, aby je přesvědčil k operaci. „Z 11 obětí, které se vztahují k jeho obvinění, žádná neměla rakovinu, a přesto je přinutil věřit, že jsou ohroženy. To bylo kruté a zbytečně vedlo k utrpení a životě ve strachu mnoha lidí," řekl policejní komisař anglického regionu West Midlands Mark Payne. „Paterson byl vědomý tyran, který si zahrával s lidskými životy, aby mohl vést luxusní život," dodal Payne.

Chirurg podle policie vlastní luxusní dům v Birminghamu a další nemovitosti v Cardiffu, Manchesteru a Spojených státech. Poškodil přitom stovky pacientů, z nichž někteří se jako svědci zúčastnili soudního procesu. Ten se zabýval chirurgickými zákroky z let 1997 až 2011.

Frances Perksová, jedna ze žalujících pacientek postižená zbytečnou mastektomií, si přeje, aby doktor "shnil v pekle". „Myslím, že je to psychopat," dodala. „Proč by někdo se zdravým úsudkem prováděl operace na lidech s vědomím, že to nepotřebují?" táže se Perksová.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.