Letecký „Uber“ není daleká budoucnost. Z Londýna do Francie se soukromým letadlem dostanete za rekordně nízké ceny | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Letecký „Uber“ není daleká budoucnost. Z Londýna do Francie se soukromým letadlem dostanete za rekordně nízké ceny

Letecký „Uber“ není daleká budoucnost. Z Londýna do Francie se soukromým letadlem dostanete za rekordně nízké ceny

Z Londýna do francouzského Le Touquet, soukromým letadlem a jen za 1700 korun. Nebo z Cannes na prosluněnou Mallorku za necelé 4 tisícovky. Vypadá to možná až moc dobře, než aby to byla pravda, ale skutečně to jde. Nová aplikace, která funguje podobně jako třeba Uber, už je v provozu. 

Nová aplikace s názvem Wingly spojuje piloty s potenciálními cestujícími. Pilot jen jednoduše zadá, kam se plánuje se svým malým letadlem vydat, zveřejní počet volných míst a cenu, která je navíc zpravidla velmi příznivá.

Pokud se cestovatel rozhodne některou z nabídek využít, stačí si pak let zarezervovat a přijít na konkrétní letiště.

V současnosti je možné využít například cestu z rakouského Linzu do chorvatského rezortu Mali Lošinj, cena jedné „letenky“ se pohybuje okolo 5 tisíc korun. Let z Mnichova do Salzburku přijde cestující přibližně na 1200 korun. Podle serveru DailyMail je výhodné létat i po Británii, v moha případech totiž let vyjde levněji než cesta vlakem.

V současnosti je možné si vybrat asi z 3000 letů po celé Evropě, na nedlouho by ale mohla přibýt možnost zaletět si i do Karibiku. Pokud si cestující přesto nevybere žádnou z možností, díky aplikaci může trasu navrhnout sám. Pokud nějakého pilota zaujme, mohou se spolu domluvit.

Všichni piloti musejí disponovat platnou licencí, jako kontrolní mechanismus ale slouží především hodnocení samotných cestujících. Pokud se pod profilem některého z pilotů objeví až přespříliš negativních komentářů, mohou být požádání, aby aplikaci opustili. Dosud se ale žádný takový případ nevyskytl.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.