Levné smartphony do šesti tisíc. Vytipovali jsme dvanáct telefonů, které se vyplatí si pořídit | info.cz

Články odjinud

Levné smartphony do šesti tisíc. Vytipovali jsme dvanáct telefonů, které se vyplatí si pořídit

Levné smartphony se stávají spotřebním zbožím. Díky pokračujícímu konkurenčnímu boji výrobců není problém pořídit rozumně použitelný chytrý telefon za dva tisíce korun. Proti běžným mobilům přináší smartphony lepší použití internetu a více funkcí díky možnosti instalovat rozšiřující aplikace.

Alcatel 1: nejlevnější model s LTE

  • Cena: 1 990 Kč

Za podporu sítí LTE se připlácí, ale zase ne tolik. Jedním z nejlevnějších 4G smartphonů na českém trhu je Alcatel 1. Přivřít oko ale budete muset zase jinde – displej nemá ani HD rozlišení, ale zase má módní širokoúhlý poměr stran. Tělo je celoplastové, kvalitou provedení ovšem neurazí.

Procesor a paměti stačí opravdu pouze na základní práci s mobilním internetem a sociálními sítěmi – žádné náročné hry si tady nezahrajete. To stejné platí o fotoaparátu, který je spíše povinným doplňkem. Výhodou je odlehčená verze Android 8 Oreo (Go Edition), díky které je prostředí plynulejší.

Xiaomi Redmi 6A: nový bestseller

  • Cena: 2 290 Kč

Jedním z nejvyhledávanějších smartphonů v nejnižší třídě je v současnosti Xiaomi Redmi 6A. Zařízení už se samozřejmostí poskytuje kompletní podporu evropských LTE pásem. Chválíme také svižnou grafickou nadstavbu MIUI 8 s bohatými možnostmi přizpůsobení.

Telefon nabízí sice slabší, ale pro běžnou práci zcela dostačující hardware a kvalitní širokoúhlý HD displej. Čtečka otisků v tomto cenovém segmentu ještě nefiguruje. Fotky s fotoaparátu nejsou úplně špatné a potěší samostatný šuplíček pro dvě SIM karty a jednu paměťovou kartu.

Nokia 2.1: čistý Android a velká baterie

  • Cena: 2 790 Kč

Pokud pro vás není design úplně nejdůležitější parametr a při výběru dáváte přednost hlavně užitným vlastnostem, pak by vás mohla zaujmout Nokia 2.1. Má dostatečně velký 5,5palcový HD displej a zejména baterii s kapacitou 4 000 mAh – to vše zabaleno do obyčejného plastového těla.

Po stránce výkonu nečekejte žádné zázraky – procesor Snapdragon 425, 1 GB RAM a 8 GB uživatelského úložiště umožní využití spíše nenáročnému zákazníkovi. Výrobce vzhledem k hardwaru použil zjednodušený Android Go v čisté podobě. Netradiční funkcí v tomto segmentu jsou stereo reproduktory.

Celý seznam naleznete na webu Mobilmania.cz>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud