Libyjec znásilnil ve Švédsku devítiletou dívku. Deportují ho, po 15 letech se ale může vrátit | info.cz

Články odjinud

Libyjec znásilnil ve Švédsku devítiletou dívku. Deportují ho, po 15 letech se ale může vrátit

Třicetiletý Libyjec, který má od roku 2010 ve Švédsku trvalý pobyt, byl minulý týden odsouzen na šest let vězení za znásilnění devítileté dívky ve městě Malmö. Rozzlobeným Švédům se ale nelíbí, že pedofil má být sice podle rozhodnutí soudu deportován ze země, ale po 15 letech se může vrátit.  O kauze informoval web The Local.

Dívka byla třicetiletým imigrantem, který byl ve švédském deníku Aftonbladet pojmenován jako Muhamad, znásilněna v říjnu 2018 roku ve městě Malmö, když se na kole vracela ze školy. Muž ji násilím zavlekl do sklepa obytného domu, kde ji pod pohrůžkou zabití znásilnil.

Po několik dnech se sám udal na policii, kde prý vypověděl, že „ten den hledal nějakou dívku, kterou by znásilnil“. K překvapení všech mu chtěl dát soud původně nižší trest, protože se prý sám ke zločinu přiznal.

Libyjec, který se přistěhoval do Švédska v roce 2010, má v zemi trvalý pobyt a tři nezletilé děti. Už předtím byl vyšetřován za sexuální obtěžování, krádeže a menší drogové delikty. Přesto úřady předtím nikdy nenařídily deportaci ze země, i když tak učinit mohly.

Celý článek si můžete přečíst na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud