Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Liška v ledu. Šelma v Německu umrzla kvůli termálním pramenům

Liška v ledu. Šelma v Německu umrzla kvůli termálním pramenům

Myslivec Franze Stehle se při pravidelné obchůzce revíru v německém Fridingenu nestačil divit. V Dunaji totiž objevil v ledu lišku, která v řece zemřela. Zvíře vypadalo, jako kdyby zamrzlo uprostřed pohybu.

Myslivec lišku z ledu vysekal a svůj nález fotograficky zdokumentoval. Šelmě se s největší pravděpodobností paradoxně stal osudným nedaleký termální pramen. Když totiž pobíhala po ledě, dostala se do jeho blízkosti, kde pod její vahou tenká ledová krusta kvůli teplé vodě z pramene povolila.

Když se liška propadla do ledových vod, došly jí zřejmě sily, a tak se nemohla probojovat zpět na povrch. Pod zamrzlou hladinou ji tak čekala ledová smrt. „Zmrzlá liška je varováním pro všechny, kteří by se chtěli vydat na zamrzlý Dunaj,“ upozorňuje v deníku Schwäbische Zeitung hajný Franz Stehle.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1