Články odjinud

Londýnská policie nezvládá řešit sexuální přečiny na dětech. Příliš dlouho je nechává u tyranů

Londýnská policie nezvládá řešit sexuální přečiny na dětech. Příliš dlouho je nechává u tyranů

Vyšetřování až 90 procent případů, které se týkají sexuálního násilí na dětech, je podle vedení londýnské policie nedostatečné. Policejní sbor chce neutěšenou situace napravit, uznává ale, že zlepšení práce ve všech potřebných aspektech bude trvat dlouho. 

Vyšetřovatelé podle serveru Independent uvedli, že z 214 případů, které se týkali ochrany dětí, bylo 191 z nich řešeno nedostatečně. Inspektor Metropolitní policie Matt Parr uvedl, že se v rámci Scotland Yardu musí provést drastické změny, které povedou k lepším výsledkům. „Zaměstnanci pracují ve stále složitějším prostředí a vyšetřují případy, které jsou zřídka kdy jednoduché,“ dodal Parr.

Tímto tématem se policie začala zabývat poté, co statistiky zaznamenaly rekordní počet sexuálních trestných činů páchaných na dětech. Národní společnost pro prevenci týrání dětí uvedla, že za nárůstem stojí i jiný způsob zaznamenávání trestných činů, na druhé straně ale varuje před trestnou činností, která se odehrává na internetu.

Příkladem, kdy se londýnská policie nezachovala tak, jak by měla, je například i kauza sedmnáctileté dívky, která nahlásila znásilnění několika muži, kteří jí ještě před tím přinutili vypít alkohol. Vyšetřování ale nebylo dostatečné a informace, které z něj i vyplynuly, se nedostaly tak, kam měly.

Dalším prohřeškem metropolitních vyšetřovatelů bylo i prodlení u případu třináctileté dívky, která poslala svoji polonahou fotku o rok mladšímu chlapci, ten ji ale následně začal vydírat s tím, že pokud mu nepošle více obrázků, vyvěsí původní fotku na internet. Dívka na pomoc čekala 11 dní.

V únoru loňského roku se zase sedmiletý chlapec svěřil svým učitelům, že ho týrají rodiče, policie ale toto podezření zřejmě vůbec neřešila. Vyšetřování se rozběhlo až ve chvíli, kdy matka dítě znovu napadla.

 

Články odjinud